LG G5 resmi olarak tanıtıldı, işte tüm özellikleri ve detaylar!

LG G5 resmi olarak tanıtıldı, işte tüm özellikleri ve detaylar! 1

Beklenen akıllı telefonlardan önde gelen LG G5, resmi ağızdan bu gün tanıtıldı. Daha ilkin sızan özelliklere paralel bir donanımla karşımıza çıkan LG G5’e yakından bakalım.

Tasarım açısından gene eleştirilere hedef olacağını düşündüğümüz LG G5’in donanım özellikleri ise bir fazlaca doyurucu. Telefonun ekranı daima açık duracak ve saati devamlı gösterecek. Bu heralde bataryayı etkileyecektir sadece LG bunun bataryaya bir tesiri olmayacağı görüşünde.

LG G5’in negatif bulunduğunu düşündüğümüz yönlerinden biri de oldukca kolay bir halde çıkarılabilir olmasına karşın batarya gücünde. Telefonun bataryası LG G4’den de düşük 2800mAh. Göze çarpan en mühim özelliklerden bir kaçı ise: tam 2 terabayta kadar çıkarılabilen bellek kartı desteği ve arkada bulunan 16MP ve 8MP’lik tane kamera.

LG G5 teknik/donanım özellikleri şu şekilde:

-Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi

-5.3 inc Quad HD IPS Quantum ekran

-4GB ram

-32GB dahili bellek

-2TB’a kadar arttırılabilen bellek kartı desteği

-Qualcomm Snapdragon 820 işlemci

-16 MP ve 8 MP olmak suretiyle arkada 2 tane kamera

-8 MP ön selfi kamerası

-2800 mAh batarya gücü

-Çıkarılabilir batarya

-Tamamen metal kasa

-LG 360 Cam ile 60 derecelik çekim yapma

LG G5’in renk seçenekleri ise resimde gördüğünüz benzer biçimde: titan, gri, altın, pembe

lg-g5-renk-secenekleri

LG G4 ile LG5 içinde ki tasarım farkı

lg-g5-g4-fark

LG G5 Antutu Puanı

Telefon meydana getirilen ilk testler de Samsung Galaxy Note 5 ve S6’yı geçmeyi başarıyor (Her iki telefonda 70 bin dolayında) LG G5 Antutu’dan 72.681 benzer biçimde bir puan almayı başarıyor. Bu puan LG G4’de 48 bin civarı ile LG V10’da 52 bin civarında idi. LG G5’de bu puanın epey arttığı gözlemleniyor. Zira bu artışın en büyük sebebi, en yeni işlemci olan Snapdragon 820’nin telefonda yer alması.

lg -g5-

LG G5 Bataryası

Telefonun bataryası oldukca kolayca çıkartılabiliyor. Sadece bu güzelliğin yanında bir iyi bir fena haberimiz var. Fena haber, batarya gücünün 2.800mAh olması. Bu LG G4’de 3.000mAh idi. Öteki iyi haber ise bataryanın oldukca süratli şarj edilmesi. Hzlı şarj ile şarja bağlandığı andan yalnız 30 dakika sonunda tam %83 şarj olabiliyor. Aslen bu da şarjın acele bitmesine rağmen oldukca kısa sürede bataryanın dolması, problemi büyük oranda ortadan kaldırılabildiği anlamına geliyor.

LG G5 Aksesurları

Telefon VR gözlüğü ve wifi bağlantılı ev kamerası, 360 aşama kamera benzer biçimde garip bir oldukca yeni aksesuara ve özelliğe haiz.

LG G5 fiyatı ne olacak?

Telefonun fiyatı resmi olarak açıklanmadı sadece 700 dolar civarında olması umut ediliyor. Bunu ülkemize uyarlarsak 3 bin TL yapıyor. Sadece LG Türkiye’de rakiplerine nazaran daha ucuz bir fiyat politikası izliyor. Kısaca geçen yıl çıkan LG G4’benzer biçimde LG G5’de Türkiye’de averaj 2.600 civarında bir fiyattan satışa çıkabilir.

LG G5 Videosu

Kaynak: LG Youtube, Gsmarena

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Social profiles
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x