LG G4 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi çok yakında!

LG G4 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi çok yakında! 1

lg-g4c

Son dönemin popüler telefonlarından LG G4 için Android 6.0 Marshmallow müjdesi verildi.

Kore’nin en büyük telefon üreticisi LG, son çıkardığı akıllı telefonu olan LG G4 için Android 6.0 Marshmallow güncelleme tarihini duyurdu. Özellikle kamerası, deri arka kapağı ve ekran kalitesi ile dikkatleri üzerine çeken LG G4, Nexus telefonlar dışında Android Marshmallow güncellemesini alacak ilk cihazlardan biri olacak.

LG tarafından yapılan açıklamada LG G4 için Android 6.0 güncellemesi önümüzde ki haftadan itibaren verilmeye başlanacak. Güncellemeyi önce Polonya alacak ve diğer ülkeler sırası ile devam edecek.

LG’nin yaptığı açıklama ile telefona gelecek özelliklerin başlıcalarında:

-Doze modu ile telefon kullanılmıyorken arka planda çalışan uygulamalar kapatılacak ve şarj süresi uzatılmış olacak

-Uygulamaların istediği izinleri isteiğimize göre kontrol edebileceğiz

-Rahatsız Etme modu ile tüm bildirim ve çağrılacak engellenebilecek

Bunlar başlıca güncelleme özellikleri ancak Marshmallow’un getirdiği diğer yenilikler de elbette LG G4’de ki yerini alacak.

LG G4 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Bu konuda resmi bir açıklama yok ancak ilk güncellemenin Polonya, ardından Avrupa, Asya, Amerika, Asya olduğunu düşünürsek, Türkiye de ki LG G4 kullanıcılarının güncellemeyi çok fazla bekleyeceğini düşünmüyoruz.

Bakalım bu güncelleme ile LG G4’ün en büyük sorunlarından biri olan “şarjının 3000 mAh batarya gücüne göre çabuk bitmesi” sorunu aşılabilecek mi yada LG tarafından kendileri bir güncelleme verecekler mi yakında göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles