Konusu farklı Türk yapımı bir hacker filmi geliyor “Tehdit: Siber Çöküş”

Konusu farklı Türk yapımı bir hacker filmi geliyor "Tehdit: Siber Çöküş" 1

Son yıllarda oldukça aşama kaydeden Türk sinemasının mihenk taşları malum korku filmleri olmaya başladı. Neredeyse her hafta yeni bir Türk korku filmi vizyona giriyor. Ancak 10 yıl öncesine kadar doğru düzgün korku filmimiz yokken, artık o kadar çok 3 harfli filmi yapılmaya başlandı ki, insanlarda bir bıkkınlık bir bezginlik oluşmaya başladı. Bu nedenle de milletimiz arasında yerli yapım korku, komedi ve dram filmlerine karşı artık bir ön yargı mevcut; “yine mii yaa” gibi cümleler havalarda uçuşuyor.

Sadece Türk sinema sektörünün aksine bütün dünyada Hollywood’da bile bir kısır döngü hakim. Adamlar süper kahramların geçmişine dönüp duruyor, yada birbirleri ile savaştırıyorlar. Özgün konu bulamıyorlar çünkü.

Neyse konumuza dönecek olursak, konusu farklı bir Türk filmi geliyor, adı: Tehdit: Siber Çöküş. İlk kısa tanıtım videosu yayınlanan filmin ana karakteri bir hacker, yani siber casus.

Hakan Kadıoğlu tarafından yönetilen filmin hikayesi şu şekilde:

Yıllarını siber suça vermiş bir Hacker, devlet tarafından aranmaktadır. Siber Güvenlik Teşkilatı’nın aradığı bu Hacker uluslararası firmalere zarar vermekte, bir çok firma ağına sızıp, firma içi özel bilgileri hackleyerek başka ülkelerdeki kişi ve kurumlara satmaktadır.

2 yıldır peşinde oldukları bu Hacker için başlatılan operasyon, başbakanlığa bağlı özel birim Siber Güvenlik Teşkilatı tarafından yürütülmekte ve birimin başında olan başkan Mithat tarafından yakından takip edilmektedir. Amaçları bu Hacker’ı yakalamak, aynı zamanda devlet için etkin bir rolde kullanmaktır. Kod adı Kurtbey olan bu Hacker, iki yılın sonunda bir iş için topladığı hacker grubu yeni bir saldırı girişiminde bulunurlar. Grubun açık vermesi ile Siber Güvenlik birimini harekete geçirirler. Birim hızlı bir şekilde yerlerini tespit etmeye çalışır. Grup verdikleri açıktan dolayı daha fazla gizliliğini koruyamaz ve açığa çıkarak yakalanırlar, ancak grubun lideri olan Kurtbey için her şey yeni başlamaktadır.

Mascot Film tarafından yapımcılığı üstlenilen filmin oyuncu kadrosu henüz netlik kazanmış değil. Vizyona giriş tarihi olarak ise 2016 yılı sonbaharı işaret ediliyor.

İşte yeni Türk hacker filmi Tehdit: Siber Çöküş ilk teaser!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles