Konami’de işler çığrından çıktı: Pes 2016 şimdi de mobil oluyor!

Konami'de işler çığrından çıktı: Pes 2016 şimdi de mobil oluyor! 1

Geçtiğimiz gün “Pes 2016 iptal olacak”, dünde “hayır olmayacak” haberlerini yaptık. Bugünde “Pes 2016 mobil oluyor” haberini yapıyoruz. Yarın da “hayır mobil olmayacak” dersek şaşırmayın, çünkü artık bizde Konami’den gelen haberlere şaşırmıyoruz.

Pes 2016 oyununun iptal olma haberi büyük ses getirmişti ancak ertesi gün yapılan açıklamada Pes oyunlarının devam edeceği ve bir iptalin olmadığı açıklanmıştı. Şimdi de Pes (Pro Evolution Soccer) oyunlarının yapımcısı Konami’den bir haber daha geldi. Konami artık mobil oyun sektörüne ağırlık verecek. Yani Pes 2016 PC, Xbox, PS dışında Android, iOS ve Windows Mobil için de çıkabilir. Tabi ki çıkmaya da bilir. Konami bu, sağı solu belli olmaz.

Son gelen habere göre Konami oyun sektörünün gelecekte mobil oyunlara kayacağını ve PC, PS, XBOX yerine daha çok mobil platformlarda oyun oynanacağını, bu yüzden de Konami’nin oyun yapım önceliğinin artık mobil platform olacağı açıklandı. Bu açıklama bazıları tarafından Pes 2016 yada 2017’nin PC, Xbox, PS dışında mobil sürümüne de geleceği düşüncesi uyandırdı. Ancak hangi oyunların ne zaman mobil olacağı henüz net değil.

Bakalım Konami bize yakında ne gibi “değişik” haberlerle gelecek, bizde meraktayız.

One thought on “Konami’de işler çığrından çıktı: Pes 2016 şimdi de mobil oluyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles