Kabus 22 – Türkiyenin ilk korku oyunu!

Kabus 22 - Türkiyenin ilk korku oyunu! 1

Kabus 22, Son Işık tarafından geliştirilip, Türkiye’de Vestel firmasınca yayımlanan; üçüncü kişi bakış açısıyla oynanan; hayatta kalma, korku türlerinde üç boyutlu bir video oyunu Oyunun yurt dışı dağıtımını Merscom firması üstlenmiştir.

Kabus 22

Kabus 22 oyunu A6 oyun motoru ile yapılmış en iyi oyun olarak seçilmiştir. Motorun geliştiricisi olan Alman firma tarafından resmi sitesinde oyun yayınlanmakta ve tanıtılmaktadır.

Türkiye’de birçok oyun otoritesi tarafından yapılmış en iyi “Türk Oyunu” olarak kabul edilmektedir. Bazı oyun dergileri Kabus22’nin çıkışını kapaktan vermiş ve oyun hakkında makaleler yayınlamıştır.

Oyun 8 kişilik bir ekiple 3 yıl süren çalışmanın ardından 26 Aralık 2006 tarihinde Türkiye’de satışa sunulmuştur.

Kabus 22 sırasıyla;

24 Ağustos 2007 Polonya, 19 Ekim 2007 Rus Cumhuriyetleri , 1 Kasım 2007 Çek Cumhuriyeti, 7 Mart 2008 Almanya’da satışa sunulmuş ve Türkiye’de üretilip yurtdışında da dağıtımı yapılan ilk Türk oyunu olmuştur.

Kabus 22 Yıkım Günü Modu

Oyunun yurt içi ve yurt dışı tanıtımlarına katkıda bulunması amacıyla K22: Yıkım Günü adıyla , ücretsiz bir mini oyun geliştirilmiş olup, 21 Ekim 2007’de internet üzerinden yayımlanmıştır. FPS/Arcade tarzındaki bu mini oyunda, Demir karakteri ile üzerine monte edilmiş toplam 8 silahtan oluşan özel bir araç kontrol edilmektedir. Yıkım silahlarıyla mümkün olan en kısa sürede en çok yaratığı öldürmek ve Ebru karakterini bu yaratıklardan korumak oyunun esas amacıdır.

Kabus 22 demo indirmek için

https://yadi.sk/d/J7U2Zkg9iCMF6

Yerli bilgisayar oyunu Kabus 22 Fragmanı

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bünyamin

Yıllardır bir ümit bekliyorum çıksın yeni sürümü de oynayayım ümit işte.. 6kere bitirdim oyunu yine bitirecem galiba..

Social profiles
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x