Kablosuz İnternet Nasıl Verimli Kullanılır? İşte İpuçları

Kablosuz İnternet Nasıl Verimli Kullanılır? İşte İpuçları 1

Kablosuz İnternet Nasıl Verimli Kullanılır? İşte İpuçları…

Kablosuz İnternet ağları, yaşamımıza artık entegre olmuş bilgisayarlar ve akıllı telefonlar için olmazsa olmazlardan birisi. Tabi ki kablosuz İnternet ağlarından tam olarak verim alabilmek için bazı düzenlemeler yapmak gerekebiliyor.

Bu düzenlemeler sayesinde İnternet üzerinden oynadığınız oyunlardaki ping sayısını düşürebilir, daha hızlı bir şekilde download (indirme) yapabilir, daha hızlı bir şekilde İnternet sayfaları üzerinde dolaşabilirsiniz.

Kablosuz İnternet Nasıl Verimli Kullanılır

Kablosuz İnternet’iniz den verim almak istiyorsanız:

  • Herhangi bir hız probleminde internet sağlayıcınız olan firmalerle irtibata geçiniz. Sorunlarınızı anlatınız.

 

  • İnternet ile ilgili driver yani sürücülerinizi kesinlikle güncel tutunuz. Güncellemesi yapılmayan driverlar internet hızına doğrudan etki eder. Güncelleştirmeler bu konuda hayati önem taşır.

 

  • Eğer Wifi şifrenizi başkalarıyla paylaşıp onların da ağınıza katılmanıza izin verdiyseniz İnternet hızınız belirli ölçüde düşebilir. Aynı İnternet ağını fazlaca kişinin kullanması bu ağdan verim almanızı engelleyebilir.

 

  • Her İnternet ağının ve her İnternet yardımcı programlarının bazı değer katsayıları vardır. Bu Driver modellerinize göre değişebilmektedir. İnternet üzerinden doğru katsayıları bulup veriminizi arttırabilirsiniz.

 

  • Akıllı telefonlar yapısı itibari ile kablosuz ağlardan verim almak konusunda pek sıkıntı çekmez. Torrent, müzik, film gibi indirmelerinizi akıllı telefonlarınız üzerinden yapmanız sonucunda maksimum verim elde edebilirsiniz.

 

  • Bilgisayarınız üzerinizden yapacağınız torrent indirmelerin de ise suçu hemen İnternet hızınıza atmamak gerekiyor. Torrentler, trackerlar üzerinden beslendiği için torrent programınız üzerinden çalışan güncel trackerları ekleyip çok daha iyi verim elde edebilirsiniz.

One thought on “Kablosuz İnternet Nasıl Verimli Kullanılır? İşte İpuçları

  1. Ben de bir yöntem buldum. Arkadan Görev Yöneticisi’ni açınca neden ise bir hızlanma geldi. Nedenini ben de bilmiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles