İşte Windows 10 sürümleri? Hangi sürüm sizin için buyrun bakın!

İşte Windows 10 sürümleri? Hangi sürüm sizin için buyrun bakın! 1

Özellikle “Yeni Windows’u ücretsiz dağıtacağız” gibi açıklamalarla bizleri büyük beklenti içine sokan Microsoft, Windows 10 sürümlerini ve ücretsiz Windows detaylarını açıkladı.

Windows 10 ücretsiz mi, nasıl olacak, nasıl geçeceğiz?

Evet Windows 10’u ücretsiz olarak kullanabileceksiniz. Ancak bunun için sadece 1 yılınız var. Windows 10 piyasaya çıktıktan itibaren 1 yıl süre ile Windows 7 ve Windows 8’den ücretsiz olarak Windows 10’a geçiş yapılabilecek. Geçişin yapılabileceği paketler ise sınırlı. Şöyle ki: lisanslı Windows 7/8 sahipleri Windows 10’un Ev, Mobil ve Pro sürümlerine 1 yıl içinde ücretsiz olarak geçebilecek. Peki 1 yıl sonra ne olacak? derseniz cevabı sizde biliyorsunuz 🙂 yani tabi ki ücretli olacak. Bir senelik süre dolduktan sonra bedavaya Windows 10 devri kapanmış olacak.

Windows 10 mobil

Windows 10 sürümleri ise şu şekilde olacak:

Windows 10 Home (Ev): Adı üstünde ev kullanıcıları için standart Windows özellikleri barındırıyor.

Windows 10 Mobil: Yine adı üstüne Windows 10’un mobil sürümü. Telefon ve tabletlerde üst düzey Windows performansı vaat ediyor.

Windows 10 Pro: Ücretsiz olarak geçiş yapılabilecek en üst sürüm. Windows Ev’in aksine daha fazla özellik ve güvenlik sağlıyor. İş ve kişisel kullanım için öneriliyor.

Windows 10 Enterprise (Kuruluş): Daha çok orta ve büyük çaplı işletmeler için hazırlanan Windows sürümü. Daha gelişmiş güvenlik seviyesi ve yazılım özellikleri içeriyor.

Windows 10 Mobil Enterprise : Buda adından da anlaşılacağı gibi Windows 10’un mobil sürümünün geliştirilmiş hali. Bu sürümde işletmeleri hedef alan özellikler barındırıyor.

Windows 10 Education (Eğitim): Kişisel ve işletme dışında olan bu sürüm öğrenciler ve eğitimcilere yönelik. Windows 10 Ev ve Pro kullanıcıları isterlerse bu sürüme geçiş yapabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles