İşte tüm yönleriyle LG G5! Tasarımı, kılıfı ve özellikleri!

LG G5 TEMSİLİ

Özellikle LG G2 ile tasarım olarak fark oluşturan ve oldukça iyi satış rakamları yakalayan LG, serinin devamı olan LG G5 içinde sıkı çalışıyor.

İnternete sürekli düşen yeni LG G5 haberlerini, tasarım, kılıf, donanım haberlerini, telefonun resmi tanıtım detaylarını bir arada toplamaya karar verdik. İşte her yönüyle LG G5

Tasarım

Telefon, daha önceki serileri gibi “LG” modernliğinde ince hatlara sahip olacak. Tabi ki elden geçirilmiş hali ile. Alt resimde de görüldüğü gibi ince yapısını koruyan LG G5, muadili G4’e nazaran daha ince ve estetik görünüyor. LG G4 ile birlikte hayatımıza giren deri arka kapak ise pek tutmadığından tarih olacak gibi. LG G5’de plastik ve deri yerine metal tasarım hatları hakim olacak. Böylece G serisi daha estetik ve sağlam görünecek.

lg-g5-tasarim

Teknik Özellikler

LG G5’in hayatımıza katacağı donanım özellikleri LG G4’den çok da farklı olmayacak gibi dersek yanılabiliriz. Zira herkesin beklediği ram konusunda bu telefonda 4GB ram bulunması mümkün olabilir. Ki büyük ihtimalle öyle olacak. Batarya kısmında ise en az bir 3500mAh’lık bir gücün karşımıza çıkması bekleniyor.

Kamera…LG G4’ün o muhteşem kamerasını bozmayacakları kesin. Üstüne yeni bir kaç şey daha katsalar o bile yeter (: Gerçekten LG G4 ile birlikte LG kendisini rakiplerinden farklı bir noktaya koymuş durumda. Arkada 21 MP’lik 4K’lı kamera, önde de 8 MP’lik bir lensin G5’e eşlik etmesi bekleniyor.

LG G5’de beklenen bir diğer başlıca özelliklerden biri de parmak izi okuyucusu. Şu ana kadar ki serilerine bu özelliği koymayan LG, bu model de bizi şaşırtabilir. Ölmezsek yakında görebileceğiz (:

Telefonun en önemli noktalarından biri olan işlemci kısmında ise LG G5’de kesin olarak Qualcomm Snapdragon 820 işlemcisi kullanılacak. Bu muhteşem bir haber çünkü LG G4’de bile Snapdragon 808 kullanan LG, aşırı ısınan 810’u es geçerek en yeni modeli G5’de kullanacak.

LG G5 Kapaığı/Kılıfı!

Kılıf deyip küçümsemek lazım. Telefonun detayları hakkında bir çok fikir verebilir. Aşağı da görüdüğünüz resim LG G5’in olduğu iddia edilenleri kapaklar kılıfları diyelim. Bir üstte ki G5 tasarım görselini birebir destekleyen kılıf ile G5’in arkasında ki tuşlarda bazı değişiklikler göze çarpıyorç ses açma ve kapama tuşu yer değiştirmişe benziyor. Arkada bir adet sensör yada parmak izi okuyucusu bölümü bulunuyor.

lg-g5-kiliflari

LG G5 Çıkış Tarihi!

Sevilen telefonun tanıtılması için fazla bir zaman yok. 21 Şubat’ta İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenecek olan Mobile World Congress etkinliğinde LG G5 tüm detayları ile resmi olarak tanıtılacak. Tabi bir aksilik olmazsa. Telefonun çıkış tarihinin de G4’de olduğu gibi 2016’nın yaz aylarının başlangıcı olarak düşünülebilir.

G5 Türkiye Fiyatı Ne olacak?

Henüz çıkmasını bırakın resmi olarak tanıtılmamış bir telefon için fiyat bilgisi elbette verilemez ancak önceki telefonlara kıyasla bir tahmin yapılabilir. Buna göre LG G4’ün Türkiye’ye 2.600 TL civarından girdiğini düşünürsek LG G5’de yine o civarlarda 100/200 TL az,çok oynayacaktır. LG’nin sevilen yönlerinden olan fiyat politikası, diğer rakip markalardan daha ucuza üst seviye telefonlar satması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles