İşte Mars’ın gerçek görüntüleri!

İşte Mars'ın gerçek görüntüleri! 1

Eller çıkar uzaya biz gideriz tuzlaya…Bu deyimi şimdi yazdım, diğer milletleri övmekten haz alan vatandaşlarımızın anısına.

Böyle etkileyici ve iğneleyici bir girişten sonra aynı şekilde büyüleyici bir video ile sizlere veda edeceğiz. Öncesinde bu haberin amacını bir açıklayalım.

2003 yılında Avrupa Uzay Ajansı tarafından Mars gezegenini incelemek için uzaya fırlatılan Mars Express adlı uzay aracı, o seneden beri görevini layığıyla yerine getirmeye devam ediyor.  Geride bıraktığımız 25-26 Mayıs tarihilerinde Mars’ın yörüngesinden video çeken Mars Express, Mars’ın dönüş hızını ve yakından nasıl göründüğü net bir şekilde bizlere gösteriyor.

(FILES) This file picture taken in Manassas, Virginia shows the moon during the peak of a total eclipse on December, 21, 2010. On April 15, 2014, a rare lunar eclipse is set to take place around 2a.m. EST. When the Earth blocks it from the sun, the moon will take on "a dramatically colorful appearance, ranging from bright orange to blood red. AFP PHOTO / FILES / Karen BLEIER KAREN BLEIER/AFP/Getty Images

İşte Mars’ın yörüngesinde bulunan uzay aracından gerçek Mars!

(Video çözünürlüğü arttırın ki izlediğinizden keyif alabilesiniz)

Peki sizce Mars’ta hayat var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles