İşte LG G5 gerçek görüntüsü ve fiyatı!

İşte LG G5 gerçek görüntüsü ve fiyatı! 1

Beklenen amiral telefonlardan biri olan LG G5 için nete düşen en etkili detaylar geldi. İşte LG G5 gerçek tasarım ve fiyat bilgisi…

LG G2 ile büyük bir satış başarısı yakalayan ve bunu LG G3’de de devam ettiren uzak doğulu üretici, bu başarısını G4’de biraz olsun gerçekleştirememişti. Nedeni ise tasarımın ve bataryanın beklentiyi karşılayamaması diyebiliriz. Bu durum karşısında harekete geçeceğini düşündüğümüz LG yeni 2016 model amiral gemisi telefonu G5’i önümüzde ki günlerde resmi olarak tanıtacak. Ancak o günlerden önce telefon neredeyse tüm detayları ile sızdı.

İşte karşınızda LG G5!

lg-g5

lg-g5-resmi

Teknik Özellikler

LG G5’in hayatımıza katacağı donanım özellikleri LG G4’den çok da farklı olmayacak gibi dersek yanılabiliriz. Zira herkesin beklediği ram konusunda bu telefonda 4GB ram bulunması mümkün olabilir. Ki büyük ihtimalle öyle olacak. Batarya kısmında ise en az bir 3500mAh’lık bir gücün karşımıza çıkması bekleniyor.

Kamera…LG G4’ün o muhteşem kamerasını bozmayacakları kesin. Üstüne yeni bir kaç şey daha katsalar o bile yeter (: Gerçekten LG G4 ile birlikte LG kendisini rakiplerinden farklı bir noktaya koymuş durumda. Arkada 21 MP’lik 4K’lı kamera, önde de 8 MP’lik bir lensin G5’e eşlik etmesi bekleniyor.

LG G5’de beklenen bir diğer başlıca özelliklerden biri de parmak izi okuyucusu. Şu ana kadar ki serilerine bu özelliği koymayan LG, bu model de bizi şaşırttı (:

Telefonun en önemli noktalarından biri olan işlemci kısmında ise LG G5’de kesin olarak Qualcomm Snapdragon 820 işlemcisi kullanılacak. Bu muhteşem bir haber çünkü LG G4’de bile Snapdragon 808 kullanan LG, aşırı ısınan 810’u es geçerek en yeni modeli G5’de kullanacak.

LG G5 fiyatı ne olacak?

Bu konuda glen bilgilere göre telefonun fiyatı 700 dolar civarında olacak. Bunu ülkemize uyarlarsak 3 bin TL yapıyor. Ancak LG Türkiye’de rakiplerine göre daha ucuz bir fiyat politikası izliyor. Yani geçen sene çıkan LG G4’gibi LG G5’de Türkiye’de ortalama 2.600 civarında bir fiyattan satışa çıkabilir.

Social profiles