İstanbul’da insansız hava aracı uçurtmak yasaklandı!

İstanbul'da insansız hava aracı uçurtmak yasaklandı! 1

Vatanımız üzerinde ki kirli oyunlar’a müthiş bir cevap veren milletimize yönelik önemli bir duyuru gerçekleştirildi.

Başta ANKARA ve İSTANBUL’da yaşanan başarısız darbe girişiminden sonra ülke güvenliği konusunda çeşitli adımlar atılmaya devam ediyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından sosyal medya hesabı Twitter’dan yapılan açıklamada “İstanbul üzerinde, 20.000 feet altında uçan tüm insansız hava araçları ve VFR uçuşları YASAKTIR. İHA kullanıcılarına lütfen duyurunuz” twiti ile insansız hava aracı (drone v.s.) olan insanlara bu duyurunun iletilmesi istendi. Buna göre İstanbul üzerinde 20 bin feet altında uçuş yapan her türlü hava aracının uçuşu yasaklandı.

hava-ucma-yasak

Hali hazırda internette satılan kişisel İHA’ların 20 bin feet’e çıkması imkansıza yakın olduğu için, yasak kapsamına ilk olarak kişisel İHA’lar yani drone’lar giriyor. Yasağa uymayan İHA’lar düşürülebilir ve uçuranlara çeşitli cezalar verilebilir.

İHA, drone yasağının ne zaman kalkacağına dair bir bilgi paylaşılmadı.

Lütfen ülkemiz ve şehrimiz güvenliği adına bu kurallara hassasiyet gösterelim ve çevremizde bu tür aracı olanlara bu duyuruları bildirelim. Gün birlik günü! Buna istinaden, Fetullah terör örgütü tarafından gerçekleştirildiğı söylenen 2016 yılı darbe girişiminin sonuçsuz kalmasında en büyük etken olan yüce Türk milletimize teşekkür ediyor; Vatan, Millet, İslam uğrunda hiç düşünmeden canını ortaya koyarak vefat eden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles