iPhone Restore İşlemi Nasıl Yapılır? 2022

iPhone Restore İşlemi Nasıl Yapılır? 2022 1

iPhone Restore İşlemi Nasıl Yapılır?

iPhone cihazları Apple’ın ürettiği iOS işletim sistemi ile çalışmaktadır. iOS işletim sistemi diğer mobil cihazlarda kullanılan işletim sistemleriyle karşılaştırıldığında ilk dikkati çeken özelliği kararlı çalışmasıdır. iOS işletim sistemi her ne kadar kararlı çalışsa da diğer işletim sistemleri gibi uzun süre kullanıldığında ya da herhangi bir virüs bulaştığında iOS işletimi sistemi bir takım problemlerle karşılaşılabilmektedir. Bu durumda ise iOS işletim sistemine sahip bilgisayarınızın fabrika ayarlarına döndürmek yani restore işlemi yapmak gerekir.

Peki iPhone Restore işlemi nasıl yapılır?

iPhone cihazınıza restore işlemi yapmadan önce cihazınızda ki verileri yedeklemeli siniz. Restore işleminden sonra cihazınız fabrika ayarlarına döneceğinden cihazınızda ki tüm veriler ve telefon rehberiniz silinecektir. Restore işleminin ikinci adımı olarak iTunes uygulamasının en son sürümünü İnternet’ten bularak indirin ve bilgisayarınıza kurduktan sonra iTunes uygulamasını çalıştırarak iPhone cihazınızı kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. iTunes uygulamasından Ayarlar->iCloud->iPhone’umu Bul seçeneğini pasif hale getirdikten sonra sol üst köşede yer alan “iPhone” simegesine basıp daha sonra da “iPhone’a Geri Yükle” seçeneğinie basmanız gerekiyor.

Bu seçeneğe bastığınızda ise yedek alıp almayacağınızı soran bir uyarı mesajı gelecektir. Eğer yedek almadıysanız “Yedekle” butonuna basarak iPhone cihazınızda ki medya içeriklerinin yedeklerini alabilirsiniz. Yedekleme işlemi bittikten sonra ise yeni bie uyarı mesajı karşınıza çıkacak ve bu uyarı mesajında da “Geri Yükle” butonuna basmanız gerekecektir. Bundan sonra yapmanız gereken ise beklemek. Restore işlemi biraz uzun sürebilir ve işlem tamamlandığında iPhone cihazınız ilk günkü fabrika ayarlarına dönmüş halde açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles