iPhone İle Yüklü Gelen Uygulamalar Nasıl Silinir? İşte Cevabı

iPhone İle Yüklü Gelen Uygulamalar Nasıl Silinir? İşte Cevabı 1

iPhone İle Yüklü Gelen Uygulamalar Nasıl Silinir? İşte Cevabı

iOS 10 ile birlikte telefon içeriğinde uygulamalı olarak gelen bir çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar içerisinde kullanılmayanlar belirlenip bir dosya içerisinde muhafaza edilebiliyordu.

Yeni gelişmelerle kullanılmak istenilmeyen ya da ihtiyaç duyulmayan uygulamaların kaldırılması gündeme gelmiştir. Eğer ki iOS 10 cihazlarda gerekli güncellemeler gerçekleştirildiysa telefon içeriğinde bulunan kullanılmayan uygulamaların kaldırılması artık çok kolay.

Peki iPhone ile yüklü gelen uygulamalar nasıl silinir?

Hesap makinesi, takvim, kişiler, pusula, arkadaş bul, facetime, home (Akıllı evler için uzaktan kontrol uygulaması) icloud Drive, ibooks, itunes store, mail, harita, haberler, müzik, podcastler, notlar, borsa, anımsatıcı, videolar, ip uçları, hava durumu, sesli notlar ve Watch uygulamasını telefonlardan ihtiyaç duyulmayanların kaldırılması olanağı mümkündür.

Bu uygulamaların kaldırılması durumunda genel anlamda bilgiler yok olmuyor. Mesela bu uygulamalardan kişiler bölümünü kaldırıldığında telefonda bulunan kişiler yok olmuyor sadece telefondan bu uygulama kalkmış oluyor.

Ya da telefonda bulunan Watch uygulaması kaldırıldığında Apple Watch ile bağlantısının kesileceğine dair uyarı gelmektedir. Bunun haricinde uygulama kaldırıldığında Widget’i de kalkmış olmaktadır. Örneği hava durumu uygulamasının kaldırılması durumunda uygulama listesinde artık hava durumu uygulaması bulunmamaktadır.

Kaldırılan uygulamalar bir süre sonra ihtiyaç nedeni ile yeniden yüklenmek istediğinde yüklenme özellikleri de mevcuttur. Bunun için yapılması gereken tek şey App Store açıp ya da spotlight üzerinden silinip kaldırılan uygulamaları aratıp bulduktan sonra seçerek yeniden yükleme işlemi başlatılabilir.

Hazır olarak gelen bu uygulamaları kaldırılması demek tam anlamı ile sistemden kaldırılıyor anlamı olarak anlaşılmamalı. Bu uygulamalar simgesel olarak silinse de geri planda kapalı konumda varlıklarını sürdürmektedirler.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Social profiles
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x