iPhone Gizli Klasör Oluşturma işlemi

iPhone Gizli Klasör Oluşturma işlemi 1

iPhone Gizli Klasör Oluşturma işlemi nasıl yapılır? işte detaylar…

Android işletim sistemli telefonlarda gizli klasör oluşturulması uzun zaman önce mümkün olmuştur.Buna karşılık Android işletim sisteminin en büyük rakibi olan İOS işletim sistemi gizli klasör oluşturulmasını mümkün kılan İOS 9 yazılımını geçtiğimiz yıl yayınlamış bulunmakta.

İşletim sistemi İOS olan iPhone ve iPad akıllı cihazlarda dosya gizlemek ve gizli klasör oluşturma işlemleri de cihazlarımıza İOS 9 yazılımı yükledikten sonra mümkün olmaktadır. iPhone telefonların yazılım güncellemeleri iPhone 4a modeli ve bundan sonra çıkan modellerde desteklendiğini de belirtmek gerekir.

Android Rehberinizi iPhone’a Nasıl Aktarırsınız?

iPhone Gizli Klasör Oluşturma

Telefonu iPhone 4s modelinden üstün olan ve yazılım güncellemeleri ayarlarından İOS 9 u yükleyenler gizlemek istedikleri dosyalar için şu yolları izlemeleri gerekmektedir. Öncelikle telefonlarında bulunmayan düz beyaz veya gri renkte duvar kağıtları indirmeleri gerekmektedir.

Bunun için de Apple store yada internet üzerindeki uygulamalardan bu duvar kağıtları edinilebilmektedir. Sonrasında ise duvar kağıdımızı bu indirdiğimiz resim ile ayarlamamız gerekmektedir. Sonrasında ise yine Apple store uygulama mağazasından ‘App İcons Free-Cool İcon Themes 2 uygulamasını indirmemiz gerekmektedir. Bu uygulamayı cihazımıza kurduktan sonra uygulamanın bizden istediği ibareleri seçmemiz gerekmekte.

En son seçimde ise işleme ilk başlarken indirmiş olduğumuz ekran resmini seçip etkinleştirmemiz gerekmektedir. Sonrasında bu uygulamanın bizden istediği bir link ismi oluşacaktır. Bu link ismini girmeden yükle demeliyiz ki ekranımıza yükleyeceğimiz klasörün görünmemesi sağlanmış olsun.

Sonrasında bu klasörü ana ekrana kaydetmemiz durumunda görünmez klasörümüzü oluşturmuş oluyoruz. Aslında oluşturduğumuz klasör ile önceden eklemiş olduğumuz ekran resminin kontrast ayarlarını aynı ayara getirmemiz sayesinde isimsiz klasörümüz ekranımızda görünmez şekilde yer almış bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles