iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? 201

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? 201 1

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? işte yanıt…

Teknolojik ürünler kullanan herkesin ortak sorusudur garanti süreci. Seri üretimde yaşanan sıkıntılar ya da cihazın alımından sonra oluşabilecek sıkıntılar yüzünden cihazların garanti kapsamında olup olmaması mutlaka en ön planda.

Apple kullanıcılarının en çok merak ettiği konular arasında yer alan bir durum da cihazlarının garanti süresinin devam edip etmediği ve bu garanti süresini nasıl sorgulayabilecekler. Aldığınız faturayı kaybettiyseniz ve kalan sürenin ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorsanız iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? adlı bu yazımızda sorununuzun çözümüne mutlaka bir yanıt alacaksınız.

İÇİNDEKİLER

iPhone Garanti Sorgulama

  • İlk olarak Apple’ın İnternet sitesinde ‘Servis ve Destek Kapsamınızı Kontrol Edin’ bölümüne ulaşın.
  • Sayfaya ulaştığınızda ‘Donanımınızın seri numarasını girin’ yazısı altında bir kutucuk göreceksiniz oraya cihazınızın seri numarasını yazmanız gerekmekte.
  • Cihazınızın seri numarasını bilmiyorsanız cihazınızın ‘Ayarlar’ kısmına girin. ‘Genel’ seçeneğini seçtikten sonra ‘Hakkında’ seçeneğine gelin. Bu kısımda ‘Seri Numarası’ seçeneğinde cihazınızın seri numarasının ne olduğunu öğrenebilirsiniz.
  • Cihazınızın seri numarasını Apple’ın sayfasına yazın, alttaki resim doğrulama kısmından doğrulama yaptıktan sonra ‘Devam’ butonuna tıklayın.
  • Açılacak olan sayfada iPhone cihazınıza ait garanti durumu bilgileri Türkçe olarak karşınıza çıkacaktır. Bu sayfada geçerli satın alma tarihi, telefonla teknik destek süresi, onarım ve servis kapsamı, Apple Care koruma planı için uygunluk durumları görünmektedir.
  • Onarım ve Servis Kapsamı’ adlı seçeneğin altında yer alan bilgilerde ‘Tahmini Son Kullanma Tarihi’ başlığının karşısında iPhone cihazınızın son kullanma tarihini görüntüleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles