iPhone Animasyon Kapatma Nasıl Yapılır? 2022 İşte Cevap

iPhone Animasyon Kapatma Nasıl Yapılır? 2022 İşte Cevap 1

iPhone Animasyonları Nasıl Kapatılır?

Apple firmasının üretmiş olduğu iPhone markası kullanışlı özellikleriyle müşterilerini oldukça memnun etmesinin yanı sıra bazı can sıkan özelliklere de sahip.

Animasyonlar ise bu can sıkıcı özelliklerden biri olmakta. İOS 7 sistemiyle ek özellik olarak gelmiş olan animasyonlar aslında görsel şölen yaratsalar da arka planda kullanmakta olduğu bazı programlar yüzünden cihazınızın yavaşlamasına neden olmakta, batarya ömrünüzün kısalmasına neden olurken şarj dayanıklılık sürenizin düşmesine de yol açmaktadır.

İOS 8 ile animasyonların hızı arttırılmış olsa bile bu da cihazın yavaşlamasına bir çözüm önerisi olamadı ve beklenilen performansı karşılayamadılar ne yazık ki.

Apple firması kullanıcılarının bu şikayetine kulak vermiş olacak ki İOS 9 güncellemesiyle birlikte kullanıcılarına çözüm niteliğinde bir özellik sağladı. Bu soruna kökten bir çözüm getirilmemiş olsa da, cihazınıza Jailbreak işlemini uygulamanıza gerek kalmadan İOS 9 güncellemesi ile getirilen çözüm önerisi kullanıcıları memnun etmişe benziyor. Bu yazımızda Apple firmasının sunmuş olduğu bu özelliğe iPhone Animasyonları Nasıl Kapatılır? konusuna bir göz atalım.

  • İlk olarak menüye girin ve ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayın. Ayarlar menüsünden ‘Genel’ sekmesine geçiş yapın. ‘Erişilebilirlik’ bölümüne girin.
  • Açılan sayfada ‘Hareketi Azalt’ seçeneğini ‘Açık’ olarak ayarlayın.

Bu adımların uygulanmasından sonra iPhone animasyonları kapanacaktır. Bu animasyonların kapatılması cihazınızı tam kapsamlı olarak hızlandırmasa da günlük kullanımınız süresince FPS (saniye başına ekrana verilen resim sayısı) seviyesinde azalma olduğunu fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles