iOS 10 Nasıl Yüklenir?

iOS 10 Nasıl Yüklenir? 1

Apple’ın mobil işletim ses sitemlerinden olan iOS 10 kullanıcılara yepyeni özellikler sunarak güncellenmiş hali ile piyasaya sürüldü.

Kullanıcıların konforu düşünülerek hazırlanmış özellikler arasında en göze çarpanı; Telefonunuzu gözünüzün hizasına getirdiğiniz anda kilit ekranı görünecek ve bildirimlerde dahil olmak üzere tüm uygulamaları görünecektir, iOS 10 ile birlikte gelen bir diğer göz alıcı özellikte gelen bildirimler üzerinden mesajları yanıtlamak yada bildirim kabul / red dini seçebilmek. Denetim merkezi üzerinde de çeşitli güncellemeler yapılmış durumda, genel anlamda kullanımı basite indirgeme vurgusu denetim merkezi üzerinde de yapılmış.

İlk çıktığı günlerde herkes tarafından ilgi ile kullanılan Siri uygulaması da genişletilmiş kapması ile eski popülaritesini tekrar kazanacağa benziyor, Siri üzerinden Whatsapp, Skype wechat gibi uygulamalara komutlar aracılığı ile bildirim gönderilebilecek.

iOS 10 Nasıl Yüklenir? adım adım anlatmadan önce cihazınızın iOS 10’nu destekliyor olması gerektiğini hatırlatalım. Yüklemeye başlamadan önce ilk yapmanız gereken cihazını yedeğini almak olmalı, Bunun için iTunes’u açtıktan sonra özet menüsüne tıklayın ve şimdi yedekle ye tıklayarak yedeklemenizi yapın. Herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda yedek dosyanıza geri dönmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Yedekleme tamamlandıktan sonra iOS cihazınızdan profili yüklemeniz gerekiyor, karşınıza gelecek olan ekran menüler ile sizi yönlendiriyor olacaktır. Ayarlar / Genel / Yazılım Güncelleme menüsünü izleyerek iOS 10 sürümümü yüklemeyi tamamlamış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles