İnternetsiz Facebook’a bağlanmaya nedersiniz?

İnternetsiz Facebook'a bağlanmaya nedersiniz? 1

Facebook yeni özelliğini duyurdu. Bu özellik kullanıcıların epey hoşuna gidecek gibi.

Kullanım oranı yavaş yavaş azalmaya başlayan Facebook, daha önce MSN Mesenger, ICQ gibi yazılımların ve bir çok sosyal medyanın başına gelen olayı yaşamak istemiyor. Bir anda müthiş kullanım seviyelerine ulaşıp, hızlı bir çöküş ile tarihin derinliklerine gömüldüler. Şu an o popülerliğe ulaşmış en önemli sosyal medya araçlarının başında Facebook geliyor. İşi sıkı tutmaya çalışan sosyal medya devi, getirmeye çalıştığı yeni özelliklerle insanları Facebook’a daha çok bağlamayı amaçlıyor.

Yapılan açıklamaya göre artık Facebook kullanıcıları, Haber takviyesi adı verilen özellikle, metro, tünel, yer altı gibi internetin çekmediği yada çok zor çektiği ortamlarda da Facebook’a bağlanıp içeriklere göz atabilecek.

Tabi bu durum da şarj açısından önemli bir sorunu beraberinde getirebilir. Özellikle akıllı telefonların bataryasını en çok kullanan uygulamaların başında Facebook geliyor. Çünkü arkplanda sürekli çalışıyor ve boyutu da hiç de yabana atılacak değil. Üzerine birde mesajlaşma uygulaması Messenger zorunlu olarak kullanılıyor ve oda arkaplan da çalışıyor. Şimdi üzerine bir de Haber Takviye adlı özellik gelip telefonun çekmediği ortamlar da da Facebook telefonu kullanmaya çalışırsa, akıllı telefonların en önemli sorunu olan şarj, daha da hızlı bitebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles