Instagram’dan Satış Yapmak: Kişiye Özel Kıyafet Satışı Nasıl yapılır?

Instagram’dan Satış Yapmak: Kişiye Özel Kıyafet Satışı Nasıl yapılır? 1

Instagramda butik açmak için, Instagram’dan satış yapmak için uzman olmanıza gerek yok. Sizler için bilmeniz gerekenleri yazdık 😉

Günümüzde teknoloji geliştikçe ve ilerledikçe insanlar içinde yeni yeni iş fikirleri ortaya çıkmaktadır. Son dönemlerde ortaya çıkan ve oldukça popüler olan, Instagram’dan Satış Yapmak ve kıyafet satışı yapmak günümüzün en karlı işleri arasında olmaktadır.

Dünya genelinde milyara ulaşan kullanıcı sayısı ile adeta lider konumda bulunan sosyal medya platformu Instagram, aynı zamanda birçok kişiye de iş olanakları sunmaktadır.

Instagram’dan Satış Yapmak

Artık birçok insan dükkân kiralama derdinden kurtulmuş durumda, çünkü onların zaten milyonlarca müşteri potansiyeline sahip bir dükkânları bulunmaktadır. Evet, yanlış duymadınız bazı girişimci ruha sahip insanlar Instagram hesaplarını adeta bir dükkân gibi kullanmakta ve ürünlerini buradan satışa sunmaktadır.

İnsanlar artık birçok konuda alışverişlerini internet üzerinden yapmaktadırlar. Çünkü daha çok seçeneği ve farklı fiyatı bir anda görebilme imkânına sahip olmaktalar.

Sadece fiyatı ve seçeneği değil aynı zamanda internet üzerinden yapılan alışverişler oldukça da pratik olması yönüyle de insanlar tarafından tercih edilmektedir.

Bu yüzden sizde Instagram’dan Satış Yapmak, Instagram hesabı üzerinden kişiye özel kıyafet dikimi ve satışı yapabilir ya da doğrudan kıyafet satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Artık sosyal medya hesapları oldukça büyük bir pazara dönüşmüş olup, birçok kişi buralar üzerinden ürün tanıtımını gerçekleştirmektedir. Sizde sosyal medya hesabınızı aktif bir şekilde kullanarak para kazanabilirsiniz.

Elbette Instagram üzerinden butik açmak ve satışını yapmak için bilmeniz ve yapmanız gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu konuda iyi bir araştırma yapmalısınız. Aynı zamanda kendi ürettiğiniz giysileri satabileceğiniz gibi hazır giysilerde satabilirsiniz.

Yine yurt dışından ürün getirterek onları da ülkemizde satabilmektesiniz. Kısaca modanın içinde olacak ve her daim en çok tercih edilen ürünleri piyasaya süreceksiniz.

Instagram’da Butik Açmak

Öncelikle Instagram hesabınız üzerinden ne satacağınıza dair ürün alt yapısını çok iyi oluşturmalı ve bunu belli bir plan zemini üzerine oturtmalısınız.

Instagram’da butik açmak ve satış işlemleri yapmak şuan günümüzün en popüler ticaretlerinden biri olmaktadır. Butik giyim konusunda oldukça zengin bir ürün yelpazesi bulabileceğiniz gibi kendi tasarımlarınızı da dikip satabilirsiniz.

Hatta kendi ürünlerinizi ayrı sergileyip özel sipariş dahi alabilirsiniz. Bu alanda ürün yelpazesinin geniş olduğu kadar müşteri kitleniz de geniş olmaktadır.

Instagram hesabınızdaki kullanıcı adınızı ve logonuzu herkesin aklında tutabileceği şekilde tercih etmeniz sizin için çok faydalı olacaktır. Logonuzu profil fotoğrafı yapınız ve insanlara aradıklarında sizi kolayca bulabilsinler.

Instagram hesabı profil bilgilerinizde hemen her tür ( adres, telefon, e-mail) gibi iletişim bilgilerinize yer verin.

Yine aynı şekilde Instagram’da butik açmak ve satış işlemleri yapmak için satmış olduğunuz ürünlerinizi göndereceğiniz kargoya dair her tür bilgileri girmeyi de unutmayınız.

Yani kargonuz ücretli mi, ücretsiz mi ya da kaç TL üzeri alış verişlere ücretsiz olmaktadır hepsini detaylı bir şekilde belirtmelisiniz. Yine satacağınız ürünlerin kesinlikle kaliteli fotoğraflarını çekerek, her ürünü görseli ile birlikte sayfanıza yükleyiniz.

Böylece ürünlerinizi Instagram üzerinden sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya tanıtma imkânı bulabilirsiniz. Artık sayfanızda ürünlerinizi paylaşmaya başladıktan sonra profilinizin internet sitesi kısmına Shopier dükkân sayfanızı da eklemelisiniz.

Sadece ürün yerleştirmekle kalmayın ve sizde bir yandan Instagram hesabınız üzerinden bazı insanları takip etmeye başlayın. Böylece Instagram’da butik açma ve Instagram’dan Satış Yapma işlemleri için artık takipçi kazanmaya çalışmalısınız.

Özellikle takipçisi çok olan bazı ünlülere hediye amaçlı ürünlerinizden göndererek onlardan sizi tanıtmaları için ricada bulunabilirsiniz. Şayet bu kişiler sizin ürünlerinizi sayfalarında tanıtır ve reklamını yaparsa gerçekten bu sizin için çok iyi olacaktır.

Her ne kadar popüler ve ürünlerinizi de iyi tanıtmış olsanız da kendinize ürün siparişi alabileceğiniz bir mekanizma kurmanız gerekmektedir.

Çünkü alt yapınız güçlü olmazsa ilerisi için kesinlikle sorun yaşarsınız ve tedarik sürecinde zorluk yaşarsınız. Sattığınız ürünler için kapıda ödeme ya da havale seçeneklerini tercih edebilirsiniz, fakat bu tarz yöntemler bazen sizin için bazen de alıcılar için çok da güvenli seçenekler sunmamaktadır.

Bu yüzden Instagram’da butik açma ve satış işlemleri için Shopier gibi sipariş sistemi yöntemleriyle satacağınız ürünlerinizi kredi kartı ve taksitli satma imkânıyla satabilirsiniz. Yine ürünlerinizi kargoya verdikten sonra kargo onayı verip paranızın hesabınıza yatmasını sağlayabilirsiniz.

Sizlere satış noktasında kolaylıklar sunan bazı siteler sayesinde ürünlerinizi rahatlıkla Instagram üzerinden satma imkânınız olmaktadır. Bu tarz sistemler sayesinde hesabınızı da kolaylıkla takip edebilirsiniz, paranız hesabınıza yattığı anda anında telefonunuza bilgilendirme mesajı gelecektir.

Yine Instagram üzerinden satışı yapılan ürünlerinizi Shopier.com gibi siteler size bildirmektedir ve size de sadece satılan ürünü kargolama işi kalmaktadır. Böylece her ürün satışı esnasında müşterilerinizle sürekli IBAN ya da hesap numarası verme gibi işlemlerle uğraşmazsınız.

Rakiplerinizi İnceleyin ve Kendi Sayfanızı Oluşturun

Sizin gibi aynı tarz işi yapan rakiplerinizi inceleyin ve kendi sayfanızı oluşturun, böylece nasıl bir sayfa düzeni oluşturmanız gerektiği hakkında bilgi edinebilirsiniz. Rakiplerinizle karşılıklı olarak birbirinizi takip edin ve karşılıklı fikir alışverişinde bulununuz.

Onların ürün sunum tekniklerine bakın, kendinizinkine bakın ve karşılaştırarak her zaman daha iyisini keşfetmeye çalışın. Onları takip eden kişileri takip edin ve şunu asla unutmayın ki, sizin müşteri potansiyeliniz sayfanızdaki takipçileriniz olmaktadır.

Ürünleriniz hakkında sorulan sorulara ve yapılan yorumlara gayet nazik ve uygun bir dille cevap vererek insanların gönlünü kazanın. Bir pazarlamacı olarak müşteri her zaman haklıdır prensibini unutmayınız.

Instagram’da butik açmak ve satış işlemleri için Hashtag kullanmayı ihmal etmeyin. Profil bilgileriniz herkese açık olsun ve ürünleriniz için zamanın popüler olan özel hashtaglerini kullanmayı da ihmal etmeyiniz.

Instagram’dan Satış Yapmak: Kıyafet Satışı İçin Sunum Çok Önemli

Hangi ortamda ya da platformda olursa olsun iyi bir pazarlamanın en önemli noktalarından bir tanesi de sunum olmaktadır. Çünkü başarılı ve kaliteli sunumlar ile inanın normalde almayacağınız ya da bırakın almayı bakmayacağınız ürünler bile albenili hale gelebilmektedir.

Mesela bir kıyafet butiği için manken kullanın ve kıyafetlerinizi mankenler üzerinden sergileyiniz. Böylece Instagram’dan kişiye özel kıyafet dikimi ve satışı için sunum için mankenler üzerinde ürünlerinizi tanıtınız.

Her ürünün farklı açılardan kaliteli fotoğraflarını çekiniz ve bunu ürünün bulunduğu kısma yükleyiniz. Yine satmış olduğunuz ürünlerin kargolanması ve gönderilmesi konusunda da kesin ve net olmalısınız.

Mümkün mertebe kargolarınızı ücretsiz yapmaya çalışın, çünkü tüketiciler kargoya para vermekten genelde hoşlanmazlar. Bunun en güzel ve kolay yolu da ürünlerinizin fiyatını yazarken kargo ücretini ürüne ekleyin ve ücretsiz kargo seçeneği ile yükleyiniz.

Instagram’dan Satış için İnsanlar İle Her Zaman İletişim Halinde Olun

Sayfanızı her daim takip etmeli ve size ürünlerle ilgili sorulan hemen her soruya mümkün mertebe en kısa sürede cevap verin. Çünkü Instagram üzerinden kıyafet dikimi ve satışı için insanlar öncelikle güvenmek isterler. Onlarla iletişim halinde olarak bu güveni kazanabilirsiniz.

İnsanlara Shopier sitesi haricinde kendinizde ürünün iletilip iletilmediğini sorun ve sizi tercih ettikleri için onlara teşekkür edin. Hatta alınan ürünlere garanti verin ve beğenmezseniz 1 hafta ya da 2 hafta içerisinde iade edebilirsiniz gibi onların güvenini kazanacak ifadeler kullanın.

One thought on “Instagram’dan Satış Yapmak: Kişiye Özel Kıyafet Satışı Nasıl yapılır?

  1. instagramdan deli para kzananlar var, instagramdan para kazanmak isteyenler için güzel bir yazı olmuş, detaylar güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles