Hollywood’a açılan ilk Türk korku filmi: Magi! sonunda vizyona girdi!

Hollywood’a açılan ilk Türk korku filmi: Magi! sonunda vizyona girdi! 1

Avrupa dışında dünyaya da açılan ilk Türk korku filmi olarak lanse edilen Magi filmi sonunda beyaz perdede ki yerini aldı. İşte detaylar…

Senelerdir beklenen bir film desek abartmış olmayız sanırım. Zira ilk olarak 2014 yılı sonlarında haberi yapılan ve 2015’de vizyona girmesi beklenen Magi filmi, bir kaç ay ertelene ertelene 2016 yılının neredeyse ortasına kadar geldik. Neyse ki film sonunda vizyona girdi. 29 Nisan 2016 tarihi itibari ile Magi filmi vizyonda ki yerini aldı.

Türkiye’de çektiği 3 harfliler konulu Dabbe serisi korku filmleriyle karşımıza çıkan ünlü yönetmen Hasan Karacadağ, Avrupa’ya açılıyor. Ünlü oyuncuların oynadığı, çekimlerinin Türkiye’de gerçekleştirildiğı Magi adlı yapım, Hollywood’da gösterime giren ilk Türk filmi olacak. Bu bağlamda ülkemiz adına da oldukça önemli bir proje olan Magi, Türkiyede gösterime giren Dabbe’nin Avrupa’ya uyarlanmış hali olacak.

Teknik ve içerik olarak Anadolu kültürü ve hikayelerine dayanan filmde Rezervuar Köpekleri’n deki Mr. Blonde rolüyle tanınan ve 150’nin üzerinde filmde rol alan Michael Madsen’in yanı sıra Stephen Baldwin, Brianne Davis, Lucie Pohl, Dragan Micanovic ve Kenan Ece rol aldı.

Filmin seanslarına ve yorumlarına buradan bakabilirsiniz.

Magi filmi bilgileri ve yaş sınırı / Magi age limit

Yaş Sınırı: 18 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur. Şiddet ve korku unsurları içerir. Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir.

Age limit: suitable for audiences 18 years and older. Contains violence and elements of horror. Includes behaviors that may generate a negative sample.

Filmin ilk fragmanı

Filmin 2.kısa fragmanı

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
OOD

Avrupada ne zaman cikicak peki ?????????

Social profiles
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x