Hesap yedeği nasıl alınır? 2022 Instagram DM Yedek Alma

Hesap yedeği nasıl alınır? 2022 Instagram DM Yedek Alma 1

Hemen her gün kullandığımız sosyal medya hesaplarınızın, instagram dm yedek nasıl alınır?

Facebook hesabı yedeği, Twitter hesabı Instagram hesabı yedeği nasıl alınır? Kısaca giriş yapalım…

Günlük hayatta ve iş yaşamında sosyal medya hesaplarını çok yoğun olarak kullanırız. Öyle ki bazı kişiler kurum yada kuruluşlar ücretsiz olan sosyal medya hesaplarını tamamen ticari amaçla kullanırlar ve bu hesaplar üzerinden gelir elde ederler.

Kişisel olarak kullanılanlar da kimileri çok uzun yıllardır kullanılan hesaplardır ve içerisinde birçok eski anıyı fotoğrafı yazışmayı barındırır.

Hesap yedeği nasıl alınır? 2022 Instagram DM Yedek Alma 2
Instagram dm yedek alma

İster ticari amaçlı isterse de kişisel amaçlı olsun tüm sosyal medya hesapları içerisinde mutlaka kaybolması istenmeyen ve maddi yada manevi önem taşıyan bilgi belge ve veriler bulunur. Bu verilerin olası bir hesap çalınması yada hesabın başkalarının eline geçmesi sonucu silinip kaybolmaması için sosyal medya hesaplarının yedeklenmesi önemlidir.

Hesap yedeği nasıl alınır? 2022 Instagram DM Yedek Alma 3
Sosyal medya yedek alma

Sosyal medya hesaplarının yedeklerini alın

Kullanmış olduğunuz tüm sosyal medya hesaplarınızın yedeklerini alabilirsiniz. Hangi sosyal medya hesabını kullanıyorsanız o hesabın ayarlar sekmesine tıklayıp burada yer alan seçenekler arasından gizlilik ve hesap ayarları bölümünden verilerini yedekleyeceğiniz e-posta adresini girerek hesabınızda bulunan tüm yazışma, paylaşım, video ve fotoğraf gibi verilerinizin yedeklerini alabilir ve daha sonra da mail adresinize gelen yedeklenmiş bilgilerinizi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Instaram dm yedek alma

Instagram dm yedek alma işlemi de bu işlem ile gerçekleşebilir. Tüm hesabınızın yedeğini aldığınızda otomatik olarak instagram dm yedek arşivlenmiş yedek alınmış olur. Kısaca tekrarlayalım:

Instagram dm yedeği için ütm hesabın yedeiğini almanız gerekiyor. Profilinize, instagram hesabınıza girip Ayarlar’ı açınız, altta çıkan Veri indirme seçeneğine tıklayın ve mail adresi istiyorsa yazın ve tamam deyin. 48 saat içinde verileriniz, yedekleriniz, arşiviniz yazdığınız mail/e-posta adresinize gelecektir.

Artık hesaplarınızı yedeklemiş olacaksınız ve hesabınız silinmiş olsa da başkalarının eline geçerek erişiminiz kısıtlanmış olsa da elinizde hesabınızda yer alan tüm bilgiler olmuş olacak ve herhangi bir bil kaybı yaşamadan tekrar kendinize aynı bilgilerle yeni bir hesap çalabiliyor olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles