HAVELSAN Amerikadan şirket satın aldı!

HAVELSAN Amerikadan şirket satın aldı! 1

Türkiyenin savunma alanında ki en önemli firmalerinden biri olan Hava Elektronik Sanayi (HAVELSAN), ABD’deki Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren Quantum 3D firmasınının hisselerinin tamamını satın aldı.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, Kaliforniya eyaletinde bulunan Silikon Vadisi’ndeki törende yaptığı konuşmada şunları söyleyerek:

“Silikon Vadisi’ndeki değerli Türk mühendis ve bilim insanlarıyla bir araya geldik. Vizyonumuz hem kendi mühendislerimizle hem Silikon Vadisi etrafında oluşturacağımız ekosistemle buradaki teknolojileri Türkiye’ye taşımak ve aynı zamanda Türkiye’de ürettiğimiz ürün ve çözümlerimizi Quantum 3D vasıtasıyla Amerika kıtasına satmak ve İnşaallah, bunu da başaracağız. Bu firmayı almak bize nasip oldu ve aynı zamanda bizim alanımızda Amerika’da bir teknoloji firmaini ilk satın alan firma olduk. Bu da rakiplerimizi doğal olarak biraz rahatsız etti.”

Q3D Rust Logo_Quantum3D, Inc.

Amerikada satış yapabilecek

Quantum 3D Üst Yöneticisi (CEO) Pratish Shah ise HAVELSAN’la yaklaşık iki yıldır görüşme halinde olduklarını hatırlatarak, “Bence HAVELSAN çok etkili ve harika bir firma. Birçok güvenlik teknoloji ürünleri sunuyorlar ve Türkiye’de çok başarılılar. Quantum 3D ve HAVELSAN’ın birleşmesi her iki taraf için çok fazla avantajlara sahip. Güvenlik açısından Türkiye ve ABD beraberliği için de bir fırsat. HAVELSAN, ABD pazarında rahatça satış yapabilir.” olduğunu söyledi.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles