Google Slaytlar İle Sunum Nasıl Hazırlanır?

Google Slaytlar İle Sunum Nasıl Hazırlanır? 1

Google Slaytlar İle Sunum Nasıl Hazırlanır? işte yanıt…

Google slaytları kullanabilmek için öncelikle Google da oturum açmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz g-mail hesabınız ve şifrenizle oturum açtıktan sonra Google mağazalarına giriyorsunuz.

Mağazadan Google slaytlar uygulamasını Chrome ekle diyorsunuz. Uygulamayı Google Chrome eklemiş olacaksınız. Şimdi Google slaytlar ile sunum nasıl hazırlanır öğrenebilirsiniz.

Uygulamayı çalıştırarak slayt hazırlamaya başlayabilirsiniz. Slayt eklemeye başlamak için sağ alt köşede bulunan artı (+) işaretine tıklayabilirsiniz. Tıkladıktan sonra yeni bir sunum hazırlama belgesi oluşacaktır. İlk olarak karşınıza başlangıç sayfası gelecektir. Burada hazırlanacağınız sunumun başlık ve alt başlığı eklenecektir.

Google Slaytlar İle Sunum Nasıl Hazırlanır? 2
Google Slaytlar İle Sunum

Yani hangi konuda sunum yaptığınızı yazmanız gerekmektedir.

İlk sayfadan sonra ikinci sayfaya geçmek için menü çubuğunun altında yer alan yeni slayt kısa yoluna tıklıyorsunuz böylece ikinci sayfada sunumunuz da yer alacak içerikleri yazıyorsunuz.

Sunumunuzun her hangi bir slayt sayfasına resim eklemek isterseniz araçlardan görüntü kısa yolunu kullanarak bilgisayarınızdaki istediğiniz resmi seçerek ekleyebilirsiniz. Bu kısa yolda ayrıca fotoğraf çekebilir, Web sayfasındaki url adresini vererek fotoğrafın yolunu gösterebilirsiniz. Yine slaytınız çok fazla grafik içeriyor olabilir.

Bu grafikleri oluşturmak için şekil aracından şekiller oklar denklem ve belirtme çizgileri ekleyebilirsiniz. Eğer çizgiler kullanmak istiyorsanız çizgi aracından her şekilde çizgi ekleyebilirsiniz.

Aynı şekilde metin kutusu ekleyebilir metin kutusuna renk verebilirsiniz. Slaytınızın arka plan temasını Ark plan aracından değiştirerek renk ve resim ekleyebilirsiniz. Düzen menüsünden slaytınızın nasıl görünmesini istiyorsanız biçimlendirebilirsiniz.

Son olarak slaytınızın sunumunu yaparken slaytlar arasında nasıl geçiş yapmak istiyorsanız her slayta geçiş menüsünden efekt verebilirsiniz. Sunumunuz bittikten sonra sunumu başlat diyerek nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles