Google Sıra Sorgulama Nasıl Yapılır? İşte Cevabı

Google Sıra Sorgulama Nasıl Yapılır? İşte Cevabı 1

Google Sıra Sorgulama Nasıl Yapılır? İşte Cevabı

Evde ilave gelir edebilmenin bir yolu da makale yazmaktır. Makale siteleri aracılığı ile ya da bu işi yapan kişiler vasıtası ile bilgisayarın başında oturarak çeşitli konular hakkında makaleler yazarak ek gelir elde edebiliriz. Peki, bu yazdığımız makaleler nereye gider, nerede yayınlanır?

Çeşitli siteler İnternet’te daha tanınır olmak için, arama motorlarında daha üst sıralarda görülebilmek için belirli anahtar kelimeler kullanarak sitelerine koyarlar. Ne kadar çok makale ya da anahtar kelime olursa o kadar üst sıralarda yer bulabilir kendine. Bu yüzden yazılan makaleleri sitenin görünen bir yerine veya hiç görünmeyen bir yerine koyarlar ki arama motorunda anahtar kelime yazıldığında site ismi çıksın.

Yazdığımız makalenin sitenin kaçıncı sırasında olduğunu bazen merak ederiz fakat Google’da teker teker sorgulama yapmak kolay bir iş değildir.

Peki, Google Sıra Sorgulama Nasıl Yapılır? Bu sorunu oldukça basit bir cevabı vardır aslında. Free monitor for Google adlı program bu işi bizim yerimize pratik bir şekilde yapıyor. Programı kurduktan sonra yapmanız gereken şey site adınızı ve ülkenizi doğru bir şekilde yazmak, ardından belirlediğiniz anahtar kelimeleri yazarak derinlik ayarını yapmaktır. Derinlik ayarı Google’da bir sayfada bulunacak sonuç sayısıdır ki 10 ile 20 arasında bir sayı seçmeniz uygun olacaktır. Bu program size Google sorgu sıralamasını patik bir şekilde verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles