Google Hesaplarımızı Nasıl Daha Güvenli Yaparız?

Google Hesaplarımızı Nasıl Daha Güvenli Yaparız? 1

Google Hesaplarımızı Nasıl Daha Güvenli Yaparız?

Sosyal medya günümüzde oldukça yaygınlaşmış durumda tüm hesaplarımızın şifreleri ve diğer bilgilerini aklımızda tutmak pek kolay değil. Bu gibi durumlarda birçoğumuz metin belgesine kayıt etme yolunu seçmekteyiz. Bu yöntem ne kadar sağlıklı bir göz atalım isterseniz. Örneğin Google Play oyun hesabınız var bu hesabınızda sizin günlerce, aylarca ve hatta yıllarca emek verdiğiniz birçok Online ve Offline oyun mevcut.

Bu oyunlara yani emeğinize bir zarar gelmesi durumunda emeğinizin boşa gideceğini unutmayın. En güvenli olan durum tabi ki İnternet ile bağlantısı olmayan not defteri tarzı kullanımı olan telefonlardır. Bu telefonlara verilerinizi ve şifrelerinizi gönül rahatlığıyla saklayabilirsiniz. Bu telefonların İnternet bağlantısı ve işletim sisteminin Android olmamasına özen gösterin. Bu sayede telefonunuzu çok sık kullanmayacaksınız ve şifrelerinize herhangi dışarıdan hack gibi durumlara karşı korumuş olacaksınız.

Tabi ki bu Android olmayan ve İnternet bağlantısı olmayan telefon sadece bir örnek. Bu örneği çoğaltmak tamamen sizin hayal gücünüze kalmış durumda.

Şifrelerinizi MD5 ile birkaç kere şifreleyerek de güvenliğini sağlayabilirsiniz. Bu sayede kırılması çok zor bir şifreleme türü oluşturmuş olursunuz. Buda sizin, cihazlarınızın ve oyun hesaplarınızın güvenli durumda olmasını sağlayacaktır. Unutmayın her sistemde güvenlik açıkları mevcuttur ama siz elinizden geleni yapın umutsuzluğa kapılmayın. Her şeyi en iyi şekilde öğrenmeye, anlamaya ve denemeye bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles