Google Hesap Güvenliğinizi Nasıl Arttırabilirsiniz? İşte Cevabı

Google Hesap Güvenliğinizi Nasıl Arttırabilirsiniz? İşte Cevabı 1

Google Hesap Güvenliğinizi Nasıl Arttırabilirsiniz? İşte Cevabı

Günlük hayatta en çok kullandığımız uygulamalardan biri de Google ve Google hesapları yani mail adreslerimizdir. Mailler kişisel yada iş amaçlı olarak kullanılmakta ve hesaplarımızın içerisinde başkalarının eline geçmemesi gereken bize has yada iş yerimize ait gizli dokümanlar olabilir ve bu dokümanların gizliliği esastır.

Gelişen teknoloji ve rekabet ortamı yüzünden sıklıkla Google hesaplarına ve diğer hesaplara başkaları tarafından erişim sağlanmaya çalışılmakta ve hesaplarımız sürekli ele geçirilmeye çalışılmaktadır. Google hesabınızın ele geçirilmesi sadece mailinizin değil diğer tüm sosyal hesaplarınızın da güvenliğini tehdit edici bir durumdur.

Bu gibi sorunlar yaşamamak için Google’nin kendi geliştirmiş olduğu güvenlik önlemleriyle hesabınızı rahatça güvenceye alabilirsiniz. G-mail hesabınıza giriş yaptığınızda gizlilik ayarlarınızdan hesabınıza en son nerede ve hangi tarihte giriş gerçekleştirildiğını hatta giriş yapanın ne tür bir cihazdan giriş yaptığına ve ıp adresine kadar her şeyi görebilir ve şifrenizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca g-mail hesabınıza sadece kendi giriş yaptığınız cihazları tanıtarak farklı cihazların girişini engelleyebilir ve eğer giriş yapmış olan ve sizin hesabınızın açık olduğu farklı bir cihaz mevcutsa da çıkışını sağlayabilirsiniz.

Hesabınıza sizin tanımladığınız cihazların dışında bir cihazdan giriş gerçekleştirildiğı da size bildirimler gelmesini sağlayabilir ve bu şekilde d sizden başkalarının hesabınızı kullanıp kullanmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Tüm bu güvenlik önlemlerinin hepsini g-mail hesabınızdan gizlilik ve güvenlik ayarları menüsünden kolaylıkla ve zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles