Google Chrome’da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Google Chrome'da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır? 1

Google Chrome’da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır? sorunun cevabı için işte yanıtımız…

Günümüzde yaygın olarak kullanılan tarayıcılardan birisi olan Google Chrome Facebook da gelen bildirimleri sürekli sizlere hatırlatır. Mesela Facebook açıkken film izliyor veya müzik dinliyorsanız bir bildirim veya mesaj geldiğinde bu masaüstü ekranınıza sürekli yansır.

İyi yanları olduğu gibi can sıkıcı ve sürekli bildirim gelmesi yüzünden işlemlerinizi yapamaz durumda iseniz bu bildirimleri kapatma şansınız var. Daha fazlası Facebook kapalı iken bile sizlere bu bildiriler yansıyabilir. Bu Google Chrome’nin ana tarayıcı olarak kayolduğunu söyledilmesinden dolayı meydana gelir.

Google Chrome'da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır? 2

Peki Google Chrome’da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır? Bunun için yapmanız gereken ilk önce temiz bir Google web sayfası açmak. Sağ üstte ayarlar kısmı yani alt alta 3 çizgi olan sekmeye tıklayarak ayarlar kısmından gelişmiş ayarları göster seçeneğine tıklanır.

Daha sonra içerik ayarlarını göster kısmına giriyorsunuz, bu seçeneği bulamayanlar gizlilik sekmesinin hemen altında bu seçenek bulunmaktadır. Daha sonra karşınıza geniş bir pencere çıkacak. Oradan bildirimler kısmını bularak girmeniz gerekir. Burada istisnaları yönet kısmı bulunmakta. Bu kısımdan Facebook adı yazan bildirim sekmesi bulunmakta.

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Karşısında Facebook’a izin ver seçeneğini, engelle seçeneği ile değiştirdiğiniz taktirde artık Facebook bildirimleriniz masaüstünüze yansımayacaktır. Kapalı ise bu yöntemi uygulayarak tekrar bildirimlerinizi aktif hale getirebilirsiniz. Eğer bu sekmeler sizde açılmıyor veya gözükmüyorsa tarayıcınızı silerek Google Chrome web sitesinden güncel bir tarayıcı indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles