Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Google Chrome Nasıl Güncellenir? 1

Google Chrome Nasıl Güncellenir? işte adım adım yapılacaklar…

Google Chrome, günümüz İnternet tarayıcıları arasında en popüler olan tarayıcıdır. Hemen hemen her bilgisayarda yüklü olan bu tarayıcı Google arama motorunun kendi adını vererek kullanıcılarına sunduğu İnternet tarayıcısıdır. Günümüz şartları altında gelişen yenilik döneminde hemen hemen her şeyin yeni sürümü ve güncellemeleri gelmektedir.

İşletim sistemleri, programlar, yazılımlar vs. sürekli yeni güncellemelerle kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde bir çok uygulamada güncellemeler otomatik olarak yapılmaktadır. Google, İnternet tarayıcısı Google Chrome olmak üzere vermiş olduğu birçok hizmete güncellemeler getirmektedir. Google Chrome İnternet tarayıcısına güncelleme yapmak için işlemleri sırası ile yapmanız gerekmektedir.

Chrome Masaüstü Bildirimleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

1-) İlk olarak Google Chrome tarayıcınızı açınız.

2-) Sağ üst köşede bulunan 3 çizgiye tıklayarak “Ayarlar” sekmesine giriş yapınız.

3-) Ayarlar sekmesinde açılan pencere en sağ tarafta bulunan “Hakkında” menüsüne giriniz.

4-) Hakkında penceresinde açılan alanda Güncellemeleri Denetle seçeneğine tıklayınız.

5-) Yüklenmesi gereken güncellemeleri seçerek gerekli güncellemelerin yüklenmesini sağlayın. Bilgisayarınız gerekli izinleri isteyecektir. İzinleri kabul edip güncelleme işleminin bitmesini bekleyiniz.

6-) Güncelleme işlemini yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Tüm bu işlemler doğrultusunda Google Chrome İnternet tarayıcısını güncellemiş olacaksınız. Google Chrome tarayıcınızın güncellenmesinden sonra İnternet hızında gözle görülür bir değişme yaşayacaksınız. Bu değişim mutlaka olumlu yönde olacaktır. Güncelleme sonrası Chrome tarayıcınız tüm geçmişini temizleyecek kayıtlı şifre ve çerezleri de unutacaktır. Bu durumda tüm şifrelerinizi tekrardan kayıt etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles