Google amcanın “mobil uyumluluk” için verdiği süre doldu!

Google amcanın "mobil uyumluluk" için verdiği süre doldu! 1

google-mobile-tools

Aylardır internet aleminin gündeminde olan olay gerçekleşti ve Google, mobil görünümü olmayan internet sitelerini sıralamada dışlamaya başladı.

Google tarafından daha önce yapılan açıklamada:dünyada hızla yaygınlaşan mobil kullanıma dayalı olarak, Google aramalarının ve internete mobilden girişin çok büyük rakamlara ulaştığı, internet sitelerinin de bu yüzden mobil görünüme sahip kullanıcı dostu olması gerektiği açıklanmıştı.

Kısaca Google olduğunu söyledi ki…

“Eğer bir internet siten varsa ve sadece bilgisayarlar için tasarlanmış, mobilden girince çok zor bir görünümle karışıyorsa, ben senin sitenin hiti kaç olursa olsun Google aramalarında alt sıralara düşürüp, mobil uıyumluluğu iyi durumda olan siteleri ilk sıralara çıkartım arkadaş…” gibisinden bir olaya girişti.

İnternet sitenizin yada sevdiğiniz bir web sayfasının mobil görünüm kuralarrına uyup uymadığını nasıl anlarım diyorsanız, yine Google tarafından sunulan Mobil Uyumluluk Testine göz atabilirsiniz.

Bugün itibari ile Google’ın verdiği tarih doldu ve mobil görünüm kanunu başladı. Bakalım büyük olduğunu söylediğimiz günlük binlerce hiti olan siteler bu durumdan nasıl etkilenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles