Gmail Hesabınızı Nasıl Yedeklersiniz?

Gmail Hesabınızı Nasıl Yedeklersiniz? 1

Gmail Hesabınızı Nasıl Yedeklersiniz?

Günlük hayatta herkesin gerek iş yaşamı gerekse de kişisel amaçlı olarak kullandığı bir g-mail hesabı mutlaka vardır. Bu hesaplarımızda bizim için önemli olan ve bazılarının da başkalarının eline geçmesini istemediğimiz dokümanlar olabilir. Yada kişisel olan hesaplarda arkadaşlarımız da aramızda geçen konuşmalar yazışmalar vs bulunur ve bunların kaybolmasını yada başkalarının eline geçerek başkalarının bu konuşma ve yazışmaları okumasını istemeyiz.

Olası bir hesabın çalınması yada hesaba erişim kısıtlaması gibi düşmanlara karşılık hesabınızda bulunan tüm doküman ve verilere erişmek için hesabınızı yedekleyebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızdan g-mail hesabınıza giriş yaparak güvenlik ayarlarına gelmeli ve buradan verilerimi yada hesabımı yedekle butonuna tıklamalısınız.

Bu butona tıkladıktan sonra sizden verilerinizi yedekleyerek indireceğiniz klasörü seçmeniz istenecektir. Bilgisayarınız içerisinde istediğiniz klasöre ve dosyaya indirim sağlayabilir ve hesabınızda bulunan tüm her şeyin bir kopyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu sayede artık hesabınız başkasının eline geçip size erişim kısıtı da konsa yada hesabınız tamamen de silinse sizin kaybettiğiniz bir şey olmayacak mevcut hesabınızda bulunan tüm veriler bir dosya halinde bilgisayarınızda olacaktır.

Sizde aynı bilgilerle kendinize yeni bir hesap açabilir ve diğer hesabınızda bulunan ve bilgisayarınıza yedeklemiş olduğunuz tüm verilerinizi bu hesabınıza aktarabilirsiniz. Ancak yeni açmış olduğunuz hesabınızı da düzenli olarak yedeklemeyi unutmamalısınız. Aksi taktirde tekrardan bir hesaba erişememe durumunda yeni oluşan verilerinize ulaşamayabilir ve bilgi kaybı yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles