Gladyatör 2 oyununu oynayın ve savaşçılara meydan okuyun!

Gladyatör 2 oyununu oynayın ve savaşçılara meydan okuyun! 1

Gladyatör 2 oyunu bir nevi karakter geliştirme oyunu. Önce sizi belli seviyeye getirecek özellikler ekleniyor sonra basit arenalarda savaşlara çıkartılıp kazandıkça güçleniyorsunuz.

Gladyatör 2 oyunu aslında gladyatör filminden esinlenerek yapılmış bir oyun. Bu filmde cesur ve güçlü birinin yaşadığı zorluklarla nasıl başa çıktığı, cesareti ile önüne gelen tüm engelleri nasıl aştığı ve tüm bunları nasıl başardığını konu alıyor. Başarısının tek sırrı inancı. Bu inanç onu cesaretli ve korkusuz yapmıştır. Amaç ise zafere ulaşmak için sadece korkusuzca savaşmaktır. Yani yaşamak için öldürmektir.

Oyunu açtığınızda öncelikle karşınıza onu şekillendirmeniz gereken bir karakter veriliyor. Öncesinde tabi bir ismi olmalı. Bu ismi kendiniz gibi oluşturacağınız cesur savaşçının şanına yakışacak bir isim olması daha makbul olur.

gladyator-2-oyunu-oyna

Sıra karakterinizi şekillendirmeye geldiğinde ilk başta önünüze ten rengi, saç modeli seçenekleri geliyor. Bu sizin zevkinize kalmış bir seçenek. Asıl önemli olan yer ise sonrasında yapacağınız beceri geliştirmedir. Oyunda savaşmaya başlamadan önce size belli bir miktar skil point yani beceri puanı verilir. Bu puan ile strength (kuvvet), agility (çeviklik), attack (saldırı), defence (savunma), vitality (dirilik), charisma (karizma), stamina (dayanma gücü), magicka (sihirli) gibi karakterinizde yer alacak becerilerinizi geliştirmeniz istenir. Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra savaşmaya başlayabilirsiniz.

Kazandığınız dövüşlerden sonra size belli miktar beceri puanı eklenir ve biraz da altın kazanırsınız. Bu puanlarınızı karakter üzerinde kullanabilirsiniz. Kazandığınız altınları ise sonraki aşamalarda üzerinize alacağınız kıyafet, zırh ve silah için kullanabilirsiniz. Arena yanındaki dükkanlardan ihtiyacınıza göre çeşit çeşit  malzemeler bulunur. Ne kadar çok para kazanırsanız o kadar zırh alırsınız ve o kadar güçlü olursunuz. Oyunun mantığı bu şekilde işliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles