2023 En iyi WordPress forum ve soru cevap eklentileri!

2023 En iyi Wordpress forum ve soru cevap eklentileri! 1

Dünyanın en çok kullanılan blog uygulaması WordPress ile kullanılacak en iyi WordPress forum ve soru cevap eklentilerini inceliyoruz. Bakalım hangi eklenti ne tür özelliklere sahip, görünümleri nasıl.

En iyi WordPress forum eklentileri ve WordPress soru/cevap eklentileri olarak sunduğumuz aşağıda ki eklentiler bakalım beklentileri karşılıyor mu?

İşte başlıyoruz:

 • WP Symposium

     symposium

  WP Sempozyumu eklentisi genellikle sosyal ağ sağlayıcısı olarak görülüyor ancak eklentinin ücretsiz sürümü mükemmel bir forum işlevselliği sağlıyor.

  E-posta bildirimleri tüm forumlarda, bireysel kategoride ve bireysel konular için kullanılabilir. Cevaplara artı ve eksi oylar verilebilir. Aynı zamanda konu sabitleştirilebilir yada favorilere eklenebilir.

  Bir menüde; son aktiviteler, son konular, bir kullanıcının kendi faaliyetleri ve kullanıcının favori konuları arama işlevselliği menülerde gösterilebilir.

  Ayarlarda konuların ve e-posta mesajlarının içeriğinin düzenini değiştirebilirsiniz. Şablonlara erişim de dahil olmak üzere forumlarda kapsamlı yönetimi sağlayabilirsinz. Mesajların yönetimi, ekleri, oyları, izinleri, sıralaması için genel ayarları ve daha fazlasını yapabilirsiniz. (10 yerleşik seviye bulunuyor).

  WP Sempozyumu, kullanımı kolay, yönetmesi kolay tüm özellikleri içeren iyi bir kullanıcı arayüzüne sahip, esnek bir forum paketi sağlar.

 • bbPress

  bbpress

  bbPress tam anlamıyla bir WordPress forum eklentisi

  bbPress, WordPress kapsamlı ayarları, forumun tüm yönleriyle kontrolü gibi önemli konulara sahip. Forumlar, konular ve yanıtlar oluşturulması ve yönetimi için yönetici menüsünde yönlendirici kategorilere sahip.

  Forumlara ve alt bağlantıların URL adreslerini özelleştirebilirsiniz. Böylece arama motorlarıyla dost adreslere sahip olursunuz.

  Kullanıcı arayüzü oldukça temiz ve eklenti en az 7 bileşen (widget) sağlar. Kullanıcılar forumlara, konulara ve yanıtlara abone olabilir ve kendi konularını, cevaplarını silebilir, düzenleyebilir, kapandı olarak işaretleyebilir.

  bbPress WordPress ile sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş, etkileyici bir forum çözümü. Gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliriz.

 • CM Answers

  cmanswers

  CM Answer yani Türkçe adıyla CM Yanıtlar, bir soru tartışma panosu olarak tanımlıyor.

  Eklentinin ana amacı soru/cevap şeklinde tartışlamalar ortaya çıkarmak ve bunları oylayabilmek.

  Bedava ve pro sürümü mevcut, ücretsiz sürümü kullanıcı dostu, iyi görünümlü uygulama sunuyor ama WP Sempozyumu ve bbPress ile karşılaştırıldığında daha düşük kaldığını söyleyebiliriz.

  Pro sürümü ise (29 $) kısa kod, widget’lar, özelleştirilebilir kalıcı bağlantılar, sosyal medya entegrasyonu, ekleri,  uzun soruları, tam metin editörü, çoklu desteği, geliştirilmiş ölçüler ve daha iyi erişim kontrolü sağlayan özellikleri sunuyor.

 • ANSPress

  anspress

  AnsPress, yukarda tanıttığımız CM Answer ile oldukça benzer bir soru ve cevap tartışma panosu.

  Eklenti, yönetici menüsünün (Sorular ve Cevaplar) yanı sıra, kolay olarak kendi sekmeli ayarlar sayfasındaki seçenekler kümesi takip etmek için iki yeni seçenek ekliyor.

  Eklentinin özellikleri iyi ama çokda kapsamlı değil. Artı tarafta, sorular ve cevaplar hakkında yorum yeteneği var, oylama var ve her iki cevapları ve sorular düzenlenebilir ve işaretleyebilirsiniz. Olumsuz yönleri ise konulara abone olamıyorsunuz. Cevaba yanıt veremiyorsunuz.

  Sağlanan hiç bir widget desteği de yok. En büyük artısı kolay bir soru cevap eklentisi ve sade görünümü.

  En iyi WordPress forum ve soru cevap eklentilerinden sizinde beğendiğiniz varsa yorum olarak aşağıda yazabilirsiniz, yazımıza ekleyebiliriz.

  En iyi 10 adet ücretsiz WordPress video teması burada!

8 thoughts on “2023 En iyi WordPress forum ve soru cevap eklentileri!

 1. arkadaslar wordpress te woocommerce ile ekledigim urunler onizleme yaptıgımda gorunuyo ama ana sayfada gorunmuyo bilen varsa cevaplayabilirmi

 2. Merhaba, wordpress üzerinde oluşturduğum menüler içerisinden bir başlığı yönetim panelinden kaldırmama rağmen site ana sayfası üzerinden görünmeye devam ediyor. Tüm menüyü de kaldırıyorum yine çıkıyor. Sorun ne olabilir? Teşekkürler..

  1. Ön belleği temizleyin, muhtemelen normalde silinmiştir ancak sizde hala görünüyordur hafızada kaldığı için

   1. Sayfalarda oluşturulan başlıklar otomatik olarak menü altında görünüyormuş. Kaldırmak istediğim başlığın ilgili sayfasını sildiğimde menülerden de otomatik olarak kalkmış oldu. Yorumunuz için yine de teşekkürler..

 3. FİLEZİLLA KULLANARAK WODPRESSİ KURDUM HOSTİNGER.WEB DEN ÜCRETSİZ ALAN ADI ALDIM WORDPRESSİ KURDUM ANCAK SİTEMİN WP-ADMİN KISMINA GİREBİLİRKEN NORMAL SİTE KISMINA GİREMİYORUM DAHA ÖNCE İNTERNAL SERVER 500 (İÇ SUNUCU HATASI VERİYORKAN ŞİMDİ BOŞ BİR SAYFA ÇIKYO VE FİLEZİLLA GİRDİĞİM SUNUCU IP FALAN YAZIYORUM HIZLI BAĞLAN DEDİĞİMDEDE BAĞLANMIYO DAHA ÖNCE OLMUŞTU AMA ŞİMDİ OLMUYO NEDEN NE YAPMAM LAZIM

  1. Ücretsiz wordpress blogu da kurabilirsin, ücretli alan adı şart değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles