En İyi Wi-Fi Ayarı Nasıl Yapılır? 2020

En İyi Wi-Fi Ayarı Nasıl Yapılır? 2020 1

En İyi Wi-Fi Ayarı Nasıl Yapılır? konusunda kısaca göz atıyoruz…

En iyi wi-fi güvenlik ve güvenirliği olan kablosuz bağlantılardır. En iyi wi-fi ayarları için ağ ayarlarını yönetebiliyor olmanız ve bir ağa katılmış olmanız gerekmektedir. Peki, en iyi wi-fi ayarları nasıl yapılır? Ayarları değiştirmeden önce yapmanız gereken işlemler vardır. Bu işlemler şunlardır.

Wi-fi aldığınız modem, yönlendirici veya Access point her ne ise güvenlik duvarının güncel olması ve açık olmasına dikkat etmelisiniz. Daha sonra il ayarınız kullanacağınız ağa bir isim vermelisiniz. Wi-fi kullanacağınız cihazlar bu adla bağlantı sağlayacaklardır.

Daha sonra Wi-fi ayarlarının güvenlik bölümünde kablosuz ağınıza sadece izin verdiğiniz cihazların bağlanmaları için erişim parolası vermelisiniz. Vereceğiniz parola kolay kırılabilecek bir şifre olmamalıdır. Bunun için seçenekler arasında WPA2 personal (AES) seçmenizi öneririz. Çünkü bu seçenek sunulan en güçlü güvenlik şeklidir.

En İyi Wi-Fi Ayarı Nasıl Yapılır? 2020 2

En İyi Wi-Fi Ayarları

Hızlı kablosuz aktarım için 802.11 a/b/g standardı bandını seçin.

Bu band en iyi performans ve güvenirlik için tüm kanal genişliklerini destekler.

Daha sonra yapmanız gereken ise DHCP ( Dynamic Host Configuration Protocol) ile ağınızdaki cihazları tespit etmek ve bu cihazların internetle iletişim kurmalarını sağlamaktır.

Her ağ için bilgisayar veya telefon için bir DHCP ayarlayın. Çünkü olası adres çakışmaları için bunu yapmanız gerekmektedir.

Bu ayarları ister manuel olarak ister kullandığınız cihazın sihirbaz ayarlarını kullanarak yapabilirsiniz. Bu şekilde en iyi performansı ve güvenli interneti kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir