Efsane oyun Age of Empires geri döndü!

Efsane oyun Age of Empires geri döndü! 1

Microsoft tarafından ilk olarak 1997’de piyasaya sürülen strateji oyunu Age of Empires iOS ve Android için geri döndü.

Age of Empires, strateji oyunlarının babası. İlk çıktığı yıllarda farklı oynanışı ve grafikleri ile bilgisayar oyuncularını ekran başına kitledi. O oyun ile uzun yıllar gündemden düşmeyen Age of Empires, bir çok oyun geliştiricisine de ilham kaynağı oldu ve yeni strateji oyunlarının önünü açtı. Ancak gelişen oyun sektörüne çok da iyi ayak sağlayamadı ve ilk oyundan sonra çıkan oyunlar çok ses getirmedi.

Microsoft’da oyunu yeniden ayağa kaldırmak için son yılların en popüler oyun platformu  haline gelen mobil sektöre yöneldi. Age of Empires KLab oyun stüdyosu ile ortaklaşa yeniden geliştirildi ve Age of Empires:World Domination adını aldı.

Şu anda iOS ve Android platformu için piyasaya sürülen oyun, ne yazık ki artık Windows Phone için oyun mağazasında ki yerini almadı. Windows kullanıcıları bu duruma alıştı ancak oyunun sahibinin Microsoft olduğunu düşünürsek bu oyunun zaman içinde Windows Phone telefonlarına gelmeme ihtimali pek bulunmuyor gibi.

Age of Empires oyununu iOS ve Android için aşağıdan ücretsiz indirebilirsiniz. Oyun iOS için 141MB, Android için se 79 MB civarında bir boyuta sahip.

[mks_button size=”medium” title=”Age of Empires:WorldDomination (Android)” style=”squared” url=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klab.aoe” target=”_self” bg_color=”#00b23b” txt_color=”#FFFFFF” icon=”fa-android” icon_type=”fa”]

[mks_button size=”medium” title=”Age of Empires:WorldDomination (iOS)” style=”squared” url=”https://itunes.apple.com/tr/app/age-empires-world-domination/id988378146″ target=”_self” bg_color=”#777777″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”fa-apple” icon_type=”fa”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles