Efsane geri döndü: Android’li Nokia N1!

Efsane geri döndü: Android'li Nokia N1! 1

Nokia N1 tablet

Efsane telefon markası Nokia, yeni nesil akıllı telefonlara ayak uyduramayınca zarar etmiş ve Microsoft’a satışmıştı. Artık Nokia adıyla telefon çıkarmayacağını açıklayan Microsoft, Android tabanlı ilk tableti ise piyasaya sundu bile.

Çok değil, bundan 10 sene önce kaliteli telefon deyince akla ilk gelen marka olan Nokia, çağdaş teknolojilere ayak uydurmayıp kendi yolunda gitmeye çalışınca işler çığrından çıktı. Önce büyük bir zarar, arından başka bir markaya satılması, Nokia dükkanlarının kapatılması…

Tüm bu olaylar Nokia severleri oldukça üzdü. Microsoft’tan gelen yeni haber ise oldukça sevindirici. Nokia yeni tabletinde kendi işletim sistemini değil Android’i ilk defa kullandı. Nokia N1 adıyla akıllı telefon piyasasına olmasa da akıllı cihazlara geri dönmüş oldu.

İşte  Tablet Özellikleri:

-Android 5.0 Lollipop işletim sistemi

-Atom 2.3 Ghz, Z3580 işlemci

-7.9 inç, 2048×1536 ekran

-5300 mAh batarya

-8MP arka kamera

-5MP ön kamera

-2GB Ram

-32GB dahili bellek

-6.9 mm inceliğinde, 318 gr ağırlığında

-Gorilla Glass 3 ekran koruması

Nokia N1 önce Çin’de piyasaya sunuldu. Şimdi ise Tayvan’da. Avrupa’ya gelecek mi, gelecekse ne zaman gelecek henüz belli değil. Tabletin fiyatı ise 270 Dolar!

Bakalım bu adımla beraber Nokia android işletim sistemini kullanarak yeni telefonlar çıkartacak mı hep birlikte göreceğiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles