Dünyanın en gereksiz bilim projesi “Tanrı Parçacığı” deneyinde şok olay!

Dünyanın en gereksiz bilim projesi "Tanrı Parçacığı" deneyinde şok olay! 1

Bakmayın siz öyle abartılı manşet attığımıza. Ortada öyle şok edici bir durum yok. Bizi bilirsiniz lafı uzatmayız, direk konuya gireriz. Haber de “Tanrı Parçacığı” projesi ile ilgili.

Sadece yapım aşamasında inşaat maaliyeti 6 Milyar Dolar, projenin tamamı ise tamı tamına 14 Milyar Dolar olan, Büyük Hadron Çarpıştırıcı diğer adıyla Tanrı Parçacığı adlı evrenin nasıl oluştuğunu anlama projesinde için çeşitli deneyler yapan bilim adamları, projenin ana damarı olan çarpıştırıcı ana devasa makinanın kısa devre yaptığını açıkladı.

Vel hasıl kelam, dünyada çözüm bulunması gereken milyonlarca yaşamsal, sağlıksal, ekonomik durum var iken, sadece bilim için, sadece bir kaç kişinin, hadi bir kaç bin kişinin merakı için milyar dolarların harcanması çok düşündürücü bir olay. Çok şükür halimiz vaktimiz yerinde, kimsenin parasında gözümüz yok ancak bilim gerçekten de bazen çok boş işlerle uğraşıyor, bunu dile getirenlerde bizim gibi cahil sayılıyor (: neyse.

Ayrıca yaptığımız başlık içinde şu açıklamayı yapalım: “Yıllardır milliyetin, hürriyetin yaptığı haberciliğe atıfta bulunduk” diyelim (:

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Social profiles
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x