Dünya standartlarında bir yerli oyun geliyor: T.R.O.T.A.N!

Dünya standartlarında bir yerli oyun geliyor: T.R.O.T.A.N! 1

Türk yapımı mobil oyunlara bir yenisi daha ekleniyor, adı: T.R.O.T.A.N! Bu oyun ile Türkler uzaya çıkacak!

Daha önce burada haberini yaptığımız, yerli oyun stüdyolarından biri olan Genetic Studios tarafından geliştirilen T.R.O.T.A.N adlı mobil oyun; bilim-kurgu türünde bir aksiyon oyunu. İlk haberden sonra oyunda epey değişiklik gerçekleşmiş gibi. Oyunun yeni fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.

Yapımcının olduğunu söylediğine göre oyun dünyada bir ilk olarak “dizi-oyun” şeklinde sunulacak. Bu dizi-oyun nasıl olacak onun hakkında ise net bir açıklama yok.

T.R.O.T.A.N. mobil platformlar için geliştiriliyor. Androi, iOS ve Windows Phone cihazları için 2016 yılı içerisinde ilgili mağazalarda yeri alacak olan oyunun hikayesi ise bir hayli detaylı ve ilgi çekici. Artık dünya yaşanacak vaziyette değildir ve uzayda yeni yaşam alanları bulunması gerekmektedir. İşte tam da bu nokta da devreye siz giriyorsunuz.

Oyunun tam hikayesi ise şu şekilde:

“Yıl 2049: 500 milyondan fazla insan hayatını kaybetti. Dünya’ nın nüfusu artık 6,5 milyar. CO2 oranı 950ppm’ ye yükseldi. 2030 dan bu yana 20 Nükleer Santral kazası yaşandı. Sera etkisine sebep olan gazlar durdurulamaz bir hal aldı. Yüzbinlerce insan ölümcül hastalıklarla boğuşuyor. Binlerce hektar orman hızla yok olmaya başladı. Ozon tabakasındaki delikler kapanamayacak seviyeye ulaştı. Deniz seviyesi yükselerek 24 adanın haritadan silinmesine neden oldu. Hesaplamalara göre, dünya 12 sene içinde yaşanılmaz bir hal alacak.

Tüm bu sebepler, 7 ülkenin birlikte gerçekleştirdiği ‘Uzay Nesli’ projesi için çalışmaları başlattı. Dünya’ nın uzman bilim adamları bu proje için toplandılar. 2033′ den beri üretilen uzay araçları yeniden tasarlanarak yüzlerce insanı aynı anda taşıma özelliği ile donatıldı. 7 ülkeden birisi olan Türkiye, elindeki bor madenlerinin tamamını uzay araçlarının yakıtları için kullanma kararı aldı. AMD-500 ve NL-750 tipi uzay araçlarından tam 300 adet geliştirildi. Aynı anda 1220 kişi taşıyabilen bu uzay araçlarına kimlerin girebileceği hakkında tartışmalar şimdiden başladı. Ama asıl gündemdeki konu, 10 senedir tartışılan yeni yaşam gezegeni için kararın verilmiş olmasıydı: Kepler-186f gezegeni. Dünya’ nın kuzeni olarak nitelendirilen gezegen 500 yıl uzaklıktaydı ve bu mesafe, yeni tip uzay araçları için 3 ay demekti. Ve bu gezegende en önemlisi, su bulunuyordu. Yaşamsal faaliyetler bakımından dünyadan farkları bulunsa da, bu gezegen tek çareydi. Zaman dardı ve yeni gezegene bir çok kez gidiş geliş yapmak gerekiyordu. Çünkü üretilen uzay araçları hâlâ yetersizdi.

3 aylık yakıtın nereye depolanacağı fikri yaklaşık 4 yılı almıştı. Depolamanın imkansız olacağı anlaşıldığı için, bu 4 sene içerisinde yenilenebilir bir yakıt üretilmeye çalışıldı. Sonunda milyarlarca insanın sevinmesini sağlayan amaca ulaşıldı. 3 aylık yol, yenilenebilir bir yakıt ile aşılacaktı. 3 ay sürecek olan bu seyahatler sırasında, gidiş rotasında bulunan 12 gezegenin her birinde araçların dinlenmesi gerekmekteydi. İşte bu sırada araçlar güneşten gelen enerjiyi depolayacaktı. Her bir aracın sağ ve sol motorunun yanına Termal storage pilleri yerleştirildi. Yakıt deposuna bağlanan piller, bor madeninin içersinde bulunan boraks dekahidratın, su ve sülfat ile karışımını, güneşten aldığı enerji ile depolayacaktı. Motorlar durduğu anda yaklaşık 13 saatte, depolanan güneş enerjisi, bu bileşimleri, yeniden kullanılabilir bir hale getirecekti. Yakıt sıkıntısı sona ermişti ama hâlâ bir sorun daha vardı.

NASA, gidiş rotasında bulunan gezegenlerin 12sinde de hareketlenme sezdi. Henüz bir isim konamayan bu hareketlenmelerin, uzaylılar olduğu konusundaki bir söylenti tüm dünyaya hızla yayıldı. Dünyanın sonunun hızla yaklaşması, başta büyük devletler olmak üzere tüm ülkeleri harekete geçirdi. Durumun önceden kontrol edilmesi gerekiyordu. Çünkü seyahat sırasında olası bir saldırı, uzay araçlarının zarar görmesine neden olabilirdi. Devletler toplanarak ‘Gezegen Muhafızları’ adında profesyonel bir uzay timi oluşturdular. Bu grup, 25 uzay aracı ve 50 kişilik harekat timinden oluşuyordu. 25 uzay aracı, olası bir saldırıda, yerde bulunan harekat timine destek verecekti. Son teknoloji ile donatılan Gezegenlerin Koruyucularına güven sonsuzdu.

Zaman daralıyor. Harekat timinde yer al ve tüm insanlığı kurtar!”

T.R.O..T.A.N YENİ FRAGMAN!

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Social profiles
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x