Doğrudan Başlangıç Ayarlarına Giden Ve Sistemi Göremeyen Windows 10 Nasıl Düzeltilir?

Doğrudan Başlangıç Ayarlarına Giden Ve Sistemi Göremeyen Windows 10 Nasıl Düzeltilir? 1

Doğrudan Başlangıç Ayarlarına Giden Ve Sistemi Göremeyen Windows 10 Nasıl Düzeltilir?

Kimi bilgisayarlar işletim sistemi yeni yüklendiğinde ya da belli bir süre sonra reboot işlemi sırasında işletim sistemi başlangıç ayarlarına takılı kalabilir. Bu durum zaman zaman süreklilik gösterebiliyor. Hele ki bu durumu her bilgisayar açışınızda yaşıyorsanız durum ciddi bir hal almaya başlamış demektir. Peki bu durumdan nasıl kurtulacağız?

Doğrudan başlangıç ayarlarına giden ve sistemi göremeyen Windows 10 nasıl düzeltilir sorusunun aslında birkaç farklı cevabı var.  Bunlardan biri Windows’u onarmaktır. Vista’dan itibaren Windows’ta görmeye başladığımız “Windows’u Onar” seçeneği kurtarıcımız olabilir. Sistem yüklemesi esnasında eksik dosyalarda kaynaklanabilecek sıkıntıları Windows’u onar seçeneği ile giderebilir, sistemle alakalı sorunları çözebilirsiniz.

Yapabileceğiniz bir başka müdahale de sistem geri yüklemedir. Her yeni program yüklemesinin ardından oluşturulan geri yükleme noktaları, program yüklemesi sonrasında meydana gelmiş olan sıkıntılarınızı gidererek sorununuzu çözmektedir.

Üçüncü olarak Windows’un gelişmiş dosya kontrol ve onarım sistem uygulamasını kullanarak yine bu sorunu çözmeniz mümkün. Özellikle sorun sistem dosyalarının zamanla zarar görmesinden kaynaklanıyorsa bu seçenek sorununuzu çözecektir. Bu yöntemlerle sorunlarınızı bir kere çözdükten sonra bir sistem geri yükleme noktası oluşturarak daha sonra ortaya çıkabilecek sorunları kısa yolla çözebilirsiniz. Eğer bu yöntemlerin hiçbiri işe yaramadıysa dosyalarınızı kurtarmak pek olası görünmüyor demektir. Tek çare olarak geriye bilgisayarınızı fabrika ayarlarına döndürmek kalmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles