Dizüstü bilgisayarınızın normal ekranını dokunmatik yapmak istermiydiniz?

Dizüstü bilgisayarınızın normal ekranını dokunmatik yapmak istermiydiniz? 1

Evet, artık buda mümkün! Artık dokunmatik ekranı bulunmayan laptopların ekranları da dokunmatik olabilecek. İşte detaylar…

Son yılların en çok kullanılan araçlarından biri olan akıllı cep telefonların ekranları malum dokunmatik, bu sayede işler daha kolay olabiliyor ve çok daha fazla iş yapılabiliyor. Akıllı cep telefonlarından sonra dokunmatik tabletler’de piyasaya sürüldü, onlarda epey ilgi görüyor. Yakın zamanda da dokunmatik ekrana sahip dizüstü/laptop pc’leri piyasada görmek mümkün. Artık ekranı olan hemen hemen her şey dokunmatik olmaya başladı. Özellikle spor ekranlarında yorumcular tarafından futbol takımlarını yorumlarken kullanılan dokunmatik televizyonlu koca ekranları da görmezden gelemeyiz 🙂

DOKUNMATİK OLMAYAN BİR EKRAN DOKUNMATİK OLABİLİR Mİ?

Bunun cevabı “evet”. Yeni geliştirilen bir sistem ile, şimdilik sadece dizüstü bilgisayarların ekranları dokunmatik olabiliyor ve tıpkı kendi bünyesinde dokunmatik özelliği bulunan bir pc gibi verimli çalışabiliyor. En azından cihazın tanıtımı bu şekilde gerçekleştirildi. Dokunmatiğe çeviren cihazın adı ise: AirBar.

airbar-nedir

AIRBAR NASIL ÇALIŞIYOR?

AirBar adlı cihaz, tüm ekran üzerinde var olan görünmez bir ışık alanını yansıtıyor. Parmakla, fırça yada kalem ile bu görünmez ışık kırılıyor ve dokunmatik bir yüzey oluşuyor.

ÇALIŞMASI İÇİN NE GEREKİYOR?

Airbar dokunmatik cihazı şuan için sadece Wndows 8 ve Windows 10 yüklü laptop bilgisayar ekranlarında çalışıyor. Ayrıca bu bilgisayar ekranlarının 11.6 inc, 13.3 inc, 14 inc, 15.6 inc yada 16 inc boyuta sahip olması gerekiyor.

Teknik özellikler

  • Desteklenen Ekran Boyutu: 16:9 ebatlı 15.6 inc
  • En: 5 mm
  • Uzunluk: 373 mm (AirBar 15.6 “)
  • Yükseklik: 12 mm (AirBar ve ekran arasında 15 mm montaj yüzeyi için 3 mm bir alan gerektirir)
  • Kablo uzunluğu: 243 mm
  • Ağırlık: 55 g

NASIL SATIN ALIRIM?

Airbar şuan için ön sipariş ile satışta. Ön sipariş/Pre order vermek için resmi sitesine göz atabilirsiniz: http://www.air.bar/ Cihazın fiyatı ise 69 Dolar. Fiyatı fena sayılmaz ancak ülkemiz parasına çevirince 210 TL gibi bir rakam yapıyor. Fiyata şimdi bakınca insanın bi yutkunası da gelmiyor değil.

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
yusupo

parami airbar’e vereceğime yeni dokunmatik laptop alsam daha iyi bence

Yunus

Tşk

Social profiles
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x