Devletten milli savunma için çok önemli kararlar!

Devletten milli savunma için çok önemli kararlar! 1

Başbakan Binali Yıldırım önderliğinde Savunma Sanayii Müsteşarlığında gerçekleştirilen ve çok önemli kararların alındığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantının ardından yapılan açıklamada, Türkiye’nin üretim ortağı olduğu Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) Projesi kapsamında alımı planlanan uçakların ilk parti imalatlarına başlandığı ve teslimatlara 2018’de başlanacağı ifade edildi. Açıklamada, ikinci parti siparişlerin karara bağlandığı ve teslimatın 2021-2022 yıllarında gerçekleşeceği belirtildi.

Değerlendi̇rme çalışmaları tamamlanan projelere ilişkin alınan diğer kararlar şöyle:

– Elektroni̇k Destek (ED) Si̇stemi̇ Projesi, Portatif Karıştırıcı Si̇stem Tedariki Projesi, Yeni̇ Nesil Hafi̇f Zırhlı Araç Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi, Milli̇ Müşterek Elektroni̇k Harp Bilgi Bankası (MMEHBB) Projesi, Elektroni̇k Harp Komuta, Kontrol ve Koordinasyon Si̇stemi̇ (EHKKKS) Projesi, TSK Siber Savunma Merkezi̇ (SİSAMER) Projesi, Geli̇şti̇ri̇lmi̇ş Gi̇zleme Ağı Projesi, Uzun Ufuk Loji̇sti̇k Destek Projesi̇, Komuta Kontrol Uçağı (KKU) Loji̇sti̇k Destek Projesi̇, Deniz Kuvvetleri Komutanlığının muhteli̇f i̇hti̇yaçları kapsamında gemi̇ temi̇ni̇ ve Seahawk heli̇kopterleri̇ni̇n moderni̇zasyonu projesi̇, kapsamında sözleşme görüşmeleri̇ne başlanması hususunda müsteşarlık yetkilendirildi.

Ürün odaklı alt si̇stem, bi̇leşen ve teknoloji̇leri̇n kazanılması hedefi̇yle teknoloji̇k yetki̇nli̇k düzeyi̇ni̇n i̇leri̇ sevi̇yelere taşınabi̇lmesi̇ i̇çi̇n Ar-Ge’ye ayrılan senelik kaynağın arttırılmasına karar veri̇ldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles