Devlet destekli yerli cep telefonu geliyor! Resmi olarak açıklandı

Devlet destekli yerli cep telefonu geliyor! Resmi olarak açıklandı 1

Yeni hükümetin kurulmasıyla beraber 64.Hükümet programı açıklandı. Aralarında teknolojik konularda var!

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Prof.Doktor Ahmet Davutoğlu yaptığı açıklamayla 64.Hükümetin uygulayacağı programı açıkladı. Çok önemli başlıkların yer aldığı programda dikkat çeken detaylardan biride yerli telefon oldu.

Başbakan Davutoğlu: “Bilgi ve iletişim teknolojileri destekli yenilikçi çözümlerin yaygınlaşmasında, elektronik sektörün üretici olarak yer almasını destekleyeceğiz. Yerli cep telefonu üretilmesini sağlayacağız.” olduğunu söyledi. Daha öncede devlet destekli yer cep telenu haberleri çıkmış ancak resmi olarak kayıtlara geçmemişti. Böylece Türkiye, yerli cep telefonunu 64.Hükümet programında resmi olarak duyurmuş oldu.

Yerli telefon için 8 firma yarışıyor

Yerli cep telefonu konusunda daha önce de haberini yaptığımız gibi: Yerli cep telefonu üretimi için 8 firma aktif olarak rol almaya çalışıyor. Bu firmalerden 3 tanesi donanımı, 5 tanesi de yazılımı yerli imkanlar yapmak için yarışıyor. Yani çok yakın bir zaman diliminde, donanımı da yazılımı da yerli olan bir akıllı telefon devlet desteği ile piyasaya sürülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles