Demir fiyatlarında son durum nedir? İşte 2022 fiyatları

Demir fiyatları

Demir fiyatlarında doların sert hareketleri ile beraber ciddi artış ve düşüşler gözlemdi.

İŞTE DEMİR FİYATLARINDA SON DURUM

Güncel 2022 demir fiyatları

Fiyatlar: Ø8 mm ile Ø40 mm Türkiye’de ki genel ortalamasıdır.

Demir fiyatları bir ülkedeki inşaat sektörünün durumunu belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Demir fiyatının çok düşük olması inşaat sektörünün hızlı büyümesi anlamına gelebilirken, demir fiyatlarının hızlı artması inşaat sektörünü durma noktasına bile getirebilir. Burada önemli olan ülkedeki döviz ve diğer ekonomik göstergelerin durumudur.

Doların sert hareketi ile beraber demir fiyatları da sert bir şekilde iner ve çıkar. Bu durumda elinde, stokta demir bulunmayan inşaatçılar evleri, binaları, yapıları yapmakta mali zorluklar yaşarlar. Tabi ki buda evini yenilemek isteyen, bir yapı yaptırmak isteyen gerçek kişilere yansır.

Bu nedenle demir fiyatlarını iyi bir şekilde takip ederek demir fiyatlarının son durumunu bilmek inşaat yapmadan önce büyük önem araz etmektedir.

Demir fiyatları ile birlikte tabi ki çimento fiyatları, tuğla fiyatları v.b. ürünlerin son mali durumu da ciddi önem arz eder. Bir yapının, inşaatın temel unsurlarının fiyatının sürekli değişiklik göstermesi inşaat mühendislerini, inşaat işçilerini kısaca bu işten ekmek yiyen herkesi sıkıntıya sokabilir. İnşaatta demir fiyatları gibi ana mamül fiyatlarının düzenli olması ve çok sık değişmemesi ülkedeki ekonomik durumla ilgilidir. Maalesef ülkemizde son aylarda ekonomik göstergeler iyi olsa da döviz kurunda ki artış veya düşüş demir fiyatlarını, tuğla fiyatlarını, çimento fiyatlarını oldukça olumsuz etkilemektedir. Böylede fiyatlar enflasyon canavarını ortaya çıkarmaktadır.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Social profiles
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x