Chrome Masaüstü Bildirimleri Kapatma Nasıl Yapılır? 2022

Chrome Masaüstü Bildirimleri Kapatma Nasıl Yapılır? 2022 1

Chrome’da Masaüstü Bildirimleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır, nasıl kapatılır? İşte cevap

Halihazırda sizlerin seçebileceği bir çok internet tarayıcısı var. Bu internet tarayıcılarının en popülerinden birisi de Google Chrome. Hem hızlı, hem stabil, hem de güvenilir olması sayesinde neredeyse herkes bu tarayıcıyı kullanıyor.

Google Chrome’da sistemi değiştirebileceğiniz birçok ayar ve pencerenizi kişiselleştirebileceğiniz uygulamalar, pencereler ve seçenekler var. Bu ayarlardan birisi de açtığınız sekmelerde hareketlilik olduğu zaman Google Chrome, sizi bildirim yağmuruna tutuyor. Bu durum bazen çok can sıkıcı olabilmekte.

Chrome Masaüstü Bildirimleri Kapatma Nasıl Yapılır? 2022 2
Chrome Masaüstü Bildirimleri

Chrome’da masaüstü bildirimleri nasıl kapatılır?

Chrome‘da masaüstü bildirimlerini kapatmak için izlemeniz adımlar sırasıyla şu şekilolduğunu söyledir. Öncelik ile şunu belirtelim; hiç bir ayara dokunmadan Google Chrome’dan bildirim almak istemiyorsanız, gizli pencere seçeneğini kullanabilirsiniz. Peki diğer yol nedir? Bir diğer yol ise; Google Chrome menüsünü açın, ardından ayarlara girin ve gelişmiş ayarları görüntüleyin. Gizlilik bölümüne gelerek içerik ayarlarını seçin. Bundan sonra ise iletişim kutusuna gelin ve istediğiniz üç seçenekten birini seçin. Bu seçenekler ise sırasıyla şöyle;

(1) Tüm sitelerin bildirim göndermesine izin ver

(2) Bir site bildirim göndermek istediğinde bana sor

(3) Sitelerin bildirim göndermesine izin verme

Eğer Google Chrome’da masaüstü bildirimlerinden rahatsız oluyor ve bunları tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız, 3. seçeneği seçmenizde fayda var. Bildirimlerin gösterilmeden önce ne olduğunu bilmek isterseniz de 2. seçeneği seçebilirsiniz. Ayrıca bütün bildirimleri aktif etmek ve anında size ulaşmasını isterseniz de 1. seçeneği seçmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles