Cep Telefonunuzla Torrent Dosyalarını İndirmek 2021

Cep Telefonunuzla Torrent Dosyalarını İndirmek 2021 1

Cep Telefonunuzla Torrent Dosyalarını İndirmek için yapılması gerekenler nelerdir?

Bilgisayarınızda dosya indirmek için kullanmış olduğunuz Torrent programları akıllı telefonlarda da kullanılmaya başlandı. Torrentler P2P paylaşım sistemini kullandıkları için bu sayede dosyayı indiren ne kadar çok kullanıcı varsa indirme işlemi de bir o kadar hızlı olmaktadır ve yüksek hızda indirme yapılmasını imkanlı hale getirebilmektedir.

Cep Telefonundan Torrent Dosyaları Nasıl İndirilir?

            Cep Telefonundan Torrent Dosyaları Nasıl İndirilir? sorumuzun cevabını ise kullanacağımız bir uygulama ile vermiş olacağız. Torrent indirebilmek ve kurabilmek için bir çok program bulunmakta. Ama bunlardan en elverişli ve benzerleri arasında yükseleni de uTorrent adlı programdır. Bu yazımızda cihazınızda bu uygulamayı nasıl kullanacağınızı kısaca açıklayacağız.

  • Uygulamayı cihazınıza indirip çalıştırdıktan sonra kısa bir tanıtım bölümü açılacaktır. Bu tanıtıma bakabilir veya gerek görmüyorsanız ‘No, just take me to the app’ diyerek atlayabilirsiniz.
  • Uygulamayı kullanmak için ilk olarak uygulamanın arama kısmından indirmeyi istediğiniz dosyanın ismini aratıp .torrent uzantılı dosyayı cihazınıza indirmeniz gerekiyor. (Torrent dosyalarının bazıları virüs barındırabileceği için cihazınızda bir antivirüs uygulamasının kurulu olmasını tavsiye etmekteyiz.)
  • İndirmiş olduğunuz .torrent uzantılı dosyayı bulup çalıştır olduğunu söylediğimiz zaman ‘Programı şununla aç’ diye açılacak olan pencerede uTorrent uygulamasını seçip ‘Her Zaman’ seçeneğini işaretlemeli siniz.
  • Açılacak olan ‘Add Torrent’ ekranında ‘Location’ seçeneğiyle dosyaları nereye kaydetmek istediğinizi, ‘Files To Download’ seçeneğiyle de Torrent içindeki dosyalardan hangilerini indirmek istediğinizi seçebilirsiniz.
  •  Son olarak indirme listesine torrentinizi eklemek için ‘Add’ butonuna tıklıyoruz. İndirmelerinizi takip etmek istiyorsanız ‘All Torrents’ sekmesine bakabilirsiniz. İndirme işlemine devam eden Torrente basarak üst kısımdan indirmeyi duraktabilir veya indirme işlemini iptal edebilirsiniz.

uTorrent adlı uygulama ve programı kullanmak sizin insifiyatinizdedir. Virüs taraması yapmadan kullanmayınız.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Social profiles
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x