2022 Call of Duty: Warzone İnceleme

2022 Call of Duty: Warzone İnceleme 1
Beklenen oyun Call of Duty: Warzone sonunda çıkış yaptı. İşte detaylar…
Call of Duty: Modern Warfare veya bağımsız bir indirme olarak Call of Duty: Warzone Warzone, bir BR oyunundan beklediğimiz her şeyi içerir: bir dev harita, büyük oyuncu havuzları (bu haritada 150’ye kadar) ve kimin ayakta kalabileceğini görmek için son kişi maçları.

Call of Duty: Warzone Kısa İnceleme

Warzone için en şaşırtıcı unsur oynaması tamamen ücretsiz olması değil, aynı zamanda oyunun geliştiricisi Infinity Ward, BR (Battle Royale) türünü daha da iyi hale getirmenin çarpıcı yollarını bulmuşa benziyor. Warzone şuan için harika görünüyor, çünkü Respawn’ın Apex Legends gibi bir çok farklı özelliği içinde barındırıyor.

2018’in Black Ops 4’üyle birlikte gelen ilk Call of Duty BR olan ilhamsız Blackout’un aksine Warzone,  çok iyi ilham verebilecek bir dizi benzersiz fikir sergiliyor.

Call of Duty: Warzone Farkları Neler?

Warzone’da var olan değişikliklerin en göze çarpanı, öldükten sonra oyuna tekrar girmenize izin vermesidir. Birçok BR oyununda, öldüğünüzde beklersiniz. Bu,  Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG), türün ayırt edici özelliği haline gelen 100 kişilik lobileri ve daralan fırtına çevrelerini ilk kez tanıttığında, bu deneyimlerin bir ayağı oldu. Ancak çoğu oyuncu için de tatsız. Hiç kimse arkadaşları devam ederken birkaç dakika boşta oturmayı sevmez. Apex Legends canlandırmayı tanıttı ve Fortnite daha sonra Respawn’un ​​yaklaşımını benimsedi ve BR (Battle Royale) oyunlarını daha erişilebilir hale getirdi ve oynaması daha az zorlandı.

Fakat Warzone bir adım daha ileri gidiyor. Warzone’da öldüğünüzde, karakteriniz Call of Duty’in Gunfight oyun modunun uyarlanmış bir versiyonunda diğer bir insan oyuncuyla savaşmak için sıraya girdiğiniz bir gulag’a gönderilir. Sınırlı bir yüklemeyle girersiniz ve sadece bir canınız var. Başarılı olursanız, takım arkadaşlarınızla Warzone’a geri dönersiniz. Ancak oyundan iyi bir şekilde çıkmaktan kaçınmanın birkaç yolu daha var.

Yalnızca maç sırasında kazandığınız para birimini kullanarak, haritadaki birçok dağınık satın alma istasyonundan bir oyun içi kendini canlandırma kiti satın alabilirsiniz. Bu kitler, bir düşman tarafından düşürüldüğünüzde ancak oyundan tamamen çıkmadığınızda kendinizi tam olarak iyileştirmenize izin verecektir. Aynı istasyonlar yeniden dağıtım da satacak, yani gulag dövüşlerini kaybetmiş olsalar bile bir takım arkadaşını canlandırabilirsiniz. Tüm bu küçük dokunuşların sonucu, BR (Battle Royale) türü için nadir görülen ikinci şansın fazlalığıdır.

Warzone’un hızlı değişen ritmi, modun en basit beş veya 10 dakikalık uzanmalarını bile unutulmaz anların odyssey’sine dönüştürüyor, çünkü oyun tam sizin lehinize dönerken bir anda düşmanların çevrenizi kuşattığını görebilirsiniz.

Warzone’un bu rollercoaster yapısını kolaylaştırmaya yardımcı olmak için sağlık ve zırh sistemleri bulunuyor. Warzone hemen hemen her BR oyununun zırhını ve sağlık sistemini yok ediyor. Bunun yerine, yenileyici bir sağlık çubuğunuz ve maksimum üç plakaya kadar doldurulabilen standart bir zırh çubuğunuz var. Zırhı olmaması ya da sağlığı düşük olması temelde Apex, Fortnite ve PUBG’de bir ölüm cezasıdır. Ancak Warzone’da bunun için endişelenmenize gerek yok – sağlık hızla yenilenir – ve zırhın bulunması ve takım arkadaşlarıyla paylaşılması kolaydır.

Bu, oyun alanını çok daha düz bir hale getirir ve daha iyi konumlandırma, takım çalışması ve oyun içi öğelerin bir karışımı ile rakiplerinizden daha akıllıca oynamanıza izin verir. Kaybetmeyeceksiniz çünkü birisinin mor veya altın zırhı vardı ve sadece mavi veya gri bir yeleğiniz vardı, veya bandajınız bittiğinde ve Fortnite’ın med kitinin etkinleştirilmesi 10 saniye kadar sürüyor.

Yağma Warzone’da da çok gelişti. Sırt çantası veya kıvrımlı envanter sistemi yoktur. Bir seferde iki ateşli silah tutabilirsin ve zırh, cephane ve el bombası miktarında net ve görünür kapaklar var. Takım arkadaşlarınız için bir şey bırakmak istiyorsanız, cephane, zırh ve nakit için tek sıralı bir yer paylaşımı çekmek D-pad üzerindeki aşağı düğmesine hızlıca basmaktır.

Warzone’da bulunan beş araç türü

· ATV – iki kişilik, minimum koruma sağlar, offroading’te iyi, hızlı.

· Taktik Rover – dört kişilik, off-road’ta sağlam, hızlı, minimum koruma sağlar.
· SUV – dört kişilik, iyi koruma, orta hız sağlar, off-road için ideal değildir.
· Kargo Kamyonu – ekip ekipmanı, mükemmel koruma, off-road için değil, en yavaşı.
· Helikopter – dört kişilik, iyi kapsama alanı.

Ana Call of Duty oyunlarından Dead Silence ve Recon Drone gibi bir savaş avantajı bulabileceğiniz oyun içi avantajlar var. İHA radarı ve sizi daha ölümcül hale getirebilecek satın alma istasyonlarından satın alabileceğiniz füze saldırıları gibi öldürme çizgileri de var. Bu avantajlar ve çizgiler el bombalarının yanındaki iki yuvayı doldurur ve tekrar bulup satın almadan önce yalnızca bir kez kullanılabilir. Ve inanılmaz bir dönüşte Warzone, diğer BR oyunlarında olduğu gibi nadir öğeleri ortaya çıkarmak yerine, ana Modern Warfare oyunu için oluşturduğunuz mevcut bir yüklemeden seçim yapmanıza izin verin. Bu, şanslı oyunculara en sevdikleri silahları (en sevdikleri kamuflaj kaplamalarıyla) ve hatta karakter avantajlarını, başka hiçbir şekilde edinilemeyen spor yapma fırsatı verir.

Ama işte bu kadar. Tüm sistemin nasıl çalıştığı hakkında bilgi edinmek için sadece bir oyun gerekir ve Warzone’daki bir envanter ekranına diğer BR’lardan çok daha az zaman harcadığınızı göreceksiniz.

Warzone’u ilk oynadığım tek endişem, önceki Blackout gibi ve daha az ölçüde Apex Legends gibi, sadece birkaç ay sonra bıkkınlık hissi.

Harika bir BR oyununu bu kadar sürükleyici yapan şeylerden biri, tekrar tekrar çalıştırmayı tatmin eden çekirdek bir döngüye sahip olması ve zorluk seviyesinin yüksek oluşu, oyunlarınızın yalnızca küçük bir yüzdesini kazanacağınız anlamına gelir. İlk galibiyetinizi elde ettikten sonra, ödülü kazanmaya başlarsınız.

Bu yüzden Fortnite, dev bir sanal eğlence parkına dönüştü. Warzone, Apex ile aynı tuzağa düşebilir. Ancak oyunu oynamak için ücretsiz hale getirmeye karar veren Activision, modda önemli bir güven ve ileriye yönelik Call of Duty çok oyunculu için yeni bir temel olma yeteneğini gösteriyor. Her yıl franchise’da yeni başlıklar olacak, ancak Warzone, Call of Duty’in etrafta dolaşan ve sürekli gelişen bir versiyonu olacak gibi görünüyor.

Call of Duty: Warzone on PC için Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Warzone Minimum Sistem

Call of Duty: Warzone oynamak için gereken minimum özellikler :

İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit (SP1) veya Windows 10 64-Bit
CPU: Intel Core i3-4340 veya AMD FX-6300
RAM: 8GB RAM
HDD: 175GB HD alan
Video: NVIDIA GeForce GTX 670 / GeForce GTX 1650 veya Radeon HD 7950
DirectX: DirectX 12 uyumlu sistem gerektirir
Ağ: Geniş Bant İnternet bağlantısı
Ses Kartı: DirectX Uyumlu

Call of Duty: Warzone Önerilen Sistem

Tüm seçenekler orta değere ayarlı olarak çoğu durumda 60FPS’de çalışması için önerilen özellikler şunlardır:

İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit (en son Servis Paketi)
CPU: Intel Core i5-2500K veya AMD Ryzen R5 1600X işlemci
RAM: 12GB RAM
HDD: 175GB HD alan
Video: NVIDIA GeForce GTX 970 / GTX 1660 veya Radeon R9 390 / AMD RX 580
DirectX: DirectX 12 uyumlu sistem gerektirir
Ağ: Geniş Bant İnternet bağlantısı
Ses Kartı: DirectX Uyumlu

Call Of Duty: Warzone, PS4’te PS Plus Gerekiyor mu?

Yapım yönetmeni Paul Haile, Twitter’da oyuncuların PS4’te battle royale oyununu oynamak için bir PlayStation Plus aboneliğine ihtiyaç duymayacağını belirtti.

Fortnite ve Apex Legends dahil olmak üzere oynaması ücretsiz birçok savaş royale oyunu da PlayStation Plus’a ücretli abonelik gerektirmediğinden, bu büyük bir sürpriz değil. Xbox One’da farklı bir durum, çünkü Fortnite ve Apex Legends Xbox Live Gold gerektiriyor.

Bunun aynı zamanda Warzone için de geçerli olup olmayacağı bu aşamada bilinmemektedir, ancak yakın zamanda her şey netleşecektir.

Call Of Duty: Warzone Nasıl İndirilir?

İşte Warzone PS4, Xbox One ve PC için indirme linkleri. Oyunu tüm platformlar için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Call of Duty: Modern Warfare’in tam sürümünün sahipleri için Warzone, Ana Menü’de daha önce adlandırılmış ‘Sınıflandırılmış’ panelin yerini alacak.
Warzone’u indirmek, oynamak ve keyfini çıkarmak için Call of Duty: Modern Warfare’in tam sürümüne sahip olmanız gerekmez. Call of Duty: Warzone herkes için ücretsizdir.
Warzone, yeni ve oynaması ücretsiz olan kullanıcılar için 83-101 GB indirilir. İndirme, bant genişliğine, servis sağlayıcıya, ek bölgesel faktörlere bağlı olarak birkaç saat sürebilir ve platforma göre değişiklik gösterir.

Call Of Duty: Warzone DuvarKağıtları | Wallpaper

2022 Call of Duty: Warzone İnceleme 22022 Call of Duty: Warzone İnceleme 3 2022 Call of Duty: Warzone İnceleme 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles