Call of Duty: Black Ops 3 çıktı, beklentiler karşılandı!

Call of Duty: Black Ops 3 çıktı, beklentiler karşılandı! 1

Call of duty’nin yeni oyunu Black ops 3 çıktı ve piyasayı alt üst etti. Call of Duty’nin 3 yılda ürettiği oyun çıktığı ilk 3 günde 550 milyon dolar gelirle yapımcılarını sevindirdi.

Yoğun ilgi gören oyunun hikayesi ise şöyle: Normal modda savaşın kızgın bölgelerine gidip silah arkadaşlarınızı kurtarmaya çalışıyorsunuz. İsterseniz çoklu oyun modunu açıp arkadaşlarınızla savaşa girebilirsiniz. Çoklu modda bulunan uzman sistemi sayesinde 9 ayrı silahta yeteneklerinizi geliştirebiliyorsunuz. Oyunda ivmeli hareketler geliştirilmiş artık hoplama ve zıplamalı hareket daha kontrollü olacaktır. Oyunun Windows, Mac OS X, Playstation, Nintendo ve Xbox versiyonları var.

Oyun gelişmiş oyun konsollarında nasıl performans göstereceği merak konusuydu. Ekran çözünülürlükleri baktığımızda Xbox One’da 1280 900 çözünürlüğünde olduğu gözlenirken Playstation 4’te durum daha iyidir. Ekran çözünürlüğü Playstation 4’te 1360 1080 seviyelerinde.

Call of duty ilk 2003 yılında aksiyon ve savaş oyunu olarak piyasaya sürüldü. Activision yapımcılığındaki oyun çok tutuldu ve ilgi gördü. Oyundaki Captain Price karakteri çok sevildi ve 2. seride de Captain price yer aldı Diğer serilerde ise torunu John Price yer aldı. Call of duty oyunun diğer serileri ise şöyle: Call of duty 3, Call of duty 4, Call of duty World at War, Modern Warfare, Black opps, Ghosts ve Advanced Warfare.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles