Bilgisayarında uTorrent programı olanlar dikkat!

Bilgisayarında uTorrent programı olanlar dikkat! 1

Güvenerek kullandığınız indirme programı olan Utorrent, bu haberden sonra güveninizi sarsabilir.

uTorrent’i kurmak istediğimizde kurulum ekranında karşımıza çıkan, “şu programda kurulsun” gibi ifadeler vardır. Bunları hemen herkes bilir ve isteyen yükler istemeyen onay işaretini kaldırır ve yüklemez. Ancak son gelen güncelleme ile uTorrent’te işler biraz sarpa sarmış gibi. Zira, uTorrent’in son sürümünü indirenler yada güncelleyenler, bilgisayarlarına istem dışı Epic Scale adlı bir programın daha kurulduğunu farkettiler. Kurulmakla kalmayan bu yüzsüz programın aynı zmanda bilgisayarı kastığı da anlaşıldı. Ayrıca antivirüs programları da Epic Scale adlı programı Bitcoin Miner virüsü olarak algıladı. Yani Türkçe adıyla para kazandırma programı. Tabi ki programı siz değil programı yapanlar kazanıyor.

Peki Epic Scale’den kurtulmak için ne yapmalı?

Önceki uTorrenti kurduysanız hemen kaldırın, Epic Scale adlı programı da kaldırın, antivirüs taraması yapın, bitince, CCleaner gibi bir program ile gereksiz dosyaları temizleyin ve bilgisayarı baştan başlatın. Tekrar  uTorrent’i kurmak isterseniz de, kurulum aşamasında karşınıza çıkan “şu program da kurulsun mu?” gibi her soruyu hayır deyin veya onay işaretini kaldırın.

One thought on “Bilgisayarında uTorrent programı olanlar dikkat!

  1. bittorrent kullanıyorum u torrenti hiç sevmemiştim zaten. özellikle next next derken ne kurduğumuza dikkat etmemiz lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles