Beko ve Vestel’den gövde gösterisi!

Beko ve Vestel'den gövde gösterisi! 1

beko

Bizim burun kıvırdığımız yerli beyaz eşya markaları dünyada oldukça önemli işler yapıyor. 

Bugünün haberine göre, yerli teknoloji markaları Beko ve Vestel en büyük tüketici elektroniği fuarlarından IFA 2015’de gövde gösterisi yaptı. Çoğu dünyada ilk, diğerleri de dünya standartlarının üzerinde ürünler tanıtan yerli markalar dikkatleri üzerlerine çekiyor.

En az enerji harcayan çamaşır makinesi Vestel’den

Vestel Ifa 2015 fuarında enerji verimliliğinde dünya şampiyonu olan Pyrojet çamaşır makinesini ve Autodoor ve waterbox teknolojisine sahip Nora bulaşık makinelerini de sergiledi. Yeni bulaşık makinesi A+++ enerji sınıfı makinelere göre yüzde 20 daha az enerji harcıyor. 14 kişilik bulaşık 5,5 litre suyla yıkanabiliyor.

Vestel ihracata doymuyor!

Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, 17 yıldır elektronikte ihracat şampiyonu olduklarını dile getirdi. Erdoğan, “İhracatımız fuara ilk katıldığımız 90 milyon dolardı. Bugün 2,4 milyar dolar. Artık aydın-latmaları akıllı tahtalarla konuştu- ruyoruz. Ayrıca 4.9 milimlik 4K Android TV’ler de ürettik” olduğunu söyledi.

Beko’dan dünyada ilk teknolojiler!

Beko adına konuşan Bulgurlu “En hızlı buz yapan makineyi icat ettik. Ayrıca 5,5 litre ile en az su tüketen bulaşık makinesiyle dünyaya örnek olduk. Buna benzer bir teknolojiyi çamaşır makinesinde de uygulayacağız.” Bulgurlu’nun verdiği bilgiye göre ürettikleri HomeWhiz, tüm beyaz eşyalara Wi-Fi ağı üzerinden akıllı TV, akıllı telefon ve tabletle erişim ve kontrol imkanı sunuyor.

Dışardayken buzdolabını izleyebileceğiz! 

İçinde 4 kamera olan buzdolabı tasarladıklarını açıklayan Bulgurlu, “Marketteyken cepten buzdolabının içini görebileceksiniz. Ayrıca bulaşık makinesi içindeki kokuyu giderecek özel bir teknoloji ürettik” olduğunu söyledi.

Tv’de ki sesi telefona aktarın! 

Grundig Fine Arts UHD TV dahili subwoofer özelliği ile evde sinemaların ses sistemlerini aratmıyor. Liveshare özelliği, televizyondaki içeriği başka bir Grundig televizyona veya Miracast uyumlu mobil cihaza da aktarma olanağı sağlıyor. Grundig Curved UHD TV, iki kanalı aynı anda izlemeye imkan tanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles