Backlink ve Anahtar Kelime Nedir? 2023

Backlink ve Anahtar Kelime Nedir? 2023 1

SEO yani arama motoru optimizasyonu açısından son derece önemli olan anahtar kelime ve backlink çalışmaları sitenin arama sonuçlarında iyi sonuçlar almasını sağlar.

Backlink nedir diye araştırdığınızda bunun web siteler arası link verme işlemi olduğunu görebilirsiniz. Yapılan linkleme çalışması ile ilgili siteye olan talep artacak, site daha fazla ziyaret edilecek ve marka bilinirliği artacaktır. Bu gibi avantajları elde edebilmeniz için kaliteli ve işe yarar linkler kullanmanız, link aldığınız sitenin güvenilir olması gerekir. Aksi halde link ters etki yapacak, site Google algoritmasında alt sıralamalara düşecektir. SEO için kaliteli backlink oluşturmanız site performansınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Benzer etki anahtar kelime çalışmaları için de geçerlidir. Anahtar kelime nedir sorusuna yanıt aradığınızda bu kelimelerin arama motorunda sitenin üst sıralara yerleşmesini sağlar. Özellikle iki ya da üç kelimeli anahtar kelimeler için potansiyel tek kelimelere kıyasla biraz daha fazladır. Bu tür kelimeler seçerken spesifik, karmaşık bir yapıda olmayan ve rekabet olasılığı yüksek olmasına dikkat etmelisiniz.

SEO için Backlink Çalışması Nasıl Olmalıdır?

Eğer site sıralamanız düşükse bu durum güçlü bir link oluşturma stratejisine ihtiyacınız olduğunu gösterir. Kullanacağınız her backlink sitenizin Google profiline ilave edilir. Bu eklemelerde link metnine, link tarafından yönlendirilen sayfaya ve linki içeren sitenin sıralamasına bakılır.

Backlink nedir sorusunun cevabını aradığınızda genellikle değeri yüksek adresler kullanmanız gerektiğini göreceksiniz. İçerikleriniz ile ilgili ve kalıcı olan linkler her zaman daha avantajlı olacaktır. Eğer linki geçici olarak alırsanız bunlar sitenizi geçici olarak üst sıralara taşıyacaktır. Süresi dolan linkle birlikte siteniz tekrar eski haline döner. Yüksek performans elde etmek adına backlink satın alma yapabilir, bir siteden tanıtım yazısı alabilir, blog yazılarına yorum yazıp site linki iletebilirsiniz.

Anahtar Kelime Nasıl Seçilir?

Arama motorunda web sitenizin üst sıralara rahat bir şekilde yerleşebilmesi için doğru anahtar kelimeler seçmeniz gerekir. Anahtar kelime nedir diye araştırma yaptığınızda web sitelerinde buna dair pek çok örneği bir arada görebilirsiniz. Genellikle kullanıcılar tarafından ilgi gören ve sitenizi en iyi şekilde anlatan kelimeler seçmeniz faydalı olacaktır.

Bu kelimelerin yoğunluğunu iyi ayarlamanız gerekir. Sitenizin Google tarafından spam olarak algılanmaması için anahtar kelime yoğunluğun yüzde 2 ile 3 civarında olması gerekir. Bu tür detaylara hakim olmak ve sitenizin daha iyi sıralama almasını sağlamak için direkt profesyonel SEM SEO desteği alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles