Asus Zenfone 2 Türkiye satış fiyatı açıklandı! Üzülebilirsiniz…

Asus Zenfone 2 Türkiye satış fiyatı açıklandı! Üzülebilirsiniz... 1

Bundan 3-5 ay önce donanım özellikleri ve fiyatı açıklandığında dünya gündemine bomba gibi düşen Asus Zenfone 2 akıllı telefonu sonunda Türkiyemize de bugün itibari ile giriş yaptı. İşte ayrıntılar…

Dünyanın ilk 4GB Ram‘li telefonu olarak duyrulan ve üst seviye özelliklerinin yanında fiyatının da 250 Dolar seviyesinde olacağı açıklanan Asus Zenfone 2 telefonu beklendiği gibi Haziran ayı ortalarında ülkemize giriş yaptı.

Türkiye’de hangi model satılacak?

Bilindiği üzre Zenfone 2’nin ram olarak 2 ayrı çeşidi mevcut. Bunlar 2GB ram ve 4GB ram seçenekleri. Türkiye’de satışa sunulacak model ise beklendiği gibi düşük model değil 4GB’lık üst model satılacak.

Pekii Asus Zenfone 2 Türkiye’de kaç paraya satılacak?

En çok merak edilen konu şüphesiz ki bu. 250 Dolar seviyesinden dünyada satışa sunulacağı açıklanan 4GB’lık sürümün, Türkiye’de ki fiyatını kur olarak çevirdiğimizde vergilerle beraber en fazla bin TL civarında bir rakam ortaya çıkıyordu. Ancak pekde öyle olmadı.

İşte Zenfone 2’nin dahili hafızasına göre Türkiyede ki ilk satış fiyatları:

-4GB Ram, 1.8 GHz Intel Atom Z3560, 16 GB dahili hafıza : 1099 TL

-4GB Ram, 2.3 GHz Intel Atom Z3580, 32 GB dahili hafıza : 1299 TL

-4GB Ram, 2.3 GHz Intel Atom Z3580, 64 GB dahili hafıza : 1499 TL

Burada dikkat edilmesi gereken konu ram’den ziyade Zenfone 2’nin işlemcisi ve depolama hafızası. Üstteki tabloya göre en ucuz Zenfone 2 16 gb dahili hafıza, 4GB ram ve 1.8 hızında 4 adet çekirdekli Intel işlemci ile geliyor.

Bu fiyatlara Zenfone 2 alınır mı?

Telefonun en büyük özellikleri kuşkusuz 4GB ram ve Intel işlemcisi olarak gösterilebilir. Diğer donanım özellikleri de üst seviye. Ancak telefon hakkında olumsuz bir kaç nokta var ki onlar da şu şekilde:

-Telefon günümüz telefonlara göre olukça kalın ve ağır bir yapıda

-Telefonun ekran çerçevesi yine günümüz telefonlara göre kalın. Zenfone 6 telefonun ekranı gibi.

-Diğer olumsuz konu fiyatı. Türkiye satış fiyatı ilk vaat edilen 250 Dolar fiyat bandından çok uzakta görünüyor.

Bütün bu bilgiler çerçevesinde, telefonun tasarımı, ağırlığı, kalınlığı umurunuzda değilse, şarjı, kamerası, ram’i, işlemcisi iyi bir telefon arıyorsanız Asus Zenfone 2’yi gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

Telefonu satın almak şimdilik mümkün deeğil. Asus Zenfone 2 bugün itibari ile (16.06.2015) tanıtıldı ve ülkemize gireceği kesinleşti, fiyatları, modelleri belli oldu. Önümüzdeki haftalarda telefonun satışına başlanacağını düşünüyoruz. Telefonun satılacağı ilk kanal ise muhtemelen Asus’un kendi alışveriş mağazası Asus Shop.

Telefon satışa başlandığında yine haberini yapacağız. Fiyatı duydunuz, şimdi alıp almamak arasında karar vermeniz için bir kaç haftanız var 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles